bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2022
  • wyświetleń: 3986

Podziękowania dla taksówkarza, który uratował życie 12-latce

W ubiegłym tygodniu I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda podziękował Panu Andrzejowi, który 5 maja stanął w obronie napadniętej przez nożownika 12-latki. Mężczyzna odepchnął napastnika i własnym ciałem zasłonił dziecko. Lekarze wygrali walkę o życie dziewczynki, a napastnik został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

taxi
Podziękowania dla taksówkarza, który uratował życie 12-latce · fot. Pixabay


Przypomnijmy, 5 maja w Bielsku-Białej przy ulicy Grota Roweckiego doszło do ataku nożownika, o którym pisaliśmy jako pierwsi w tym artykule. Ofiarą 41-letniego sprawcy została 12-letnia dziewczynka, kilka razu ugodzona nożem.

- Wówczas jeden z bezpośrednich świadków zdarzenia, widząc, że życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo, stanął w jej obronie. Ryzykując swoim własnym, życiem ruszył 12-latce z pomocą. Odepchnął napastnika od jego ofiary i zasłonił własnym ciałem. Dziecko w stanie zagrażającym życiu zostało zabrane do szpitala, gdzie lekarze wygrali walkę o jego życie. Sprawca zbiegł, jednak już chwilę później został zatrzymany, a sąd na wniosek śledczych aresztował go. Grozi mu dożywocie - przypominają policjanci z KMP w Bielsku-Białej.

W rozmowie z portalem bielsko.info Pan Andrzej relacjonował całe zajście - więcej o tym można przeczytać tutaj.

W ubiegłym tygodniu Panu Andrzejowi w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej inspektora Krzysztofa Herzyka oraz bielskich policjantów podziękowania złożył młodszy inspektor Dariusz Zajda. - Pan Andrzej to bielski taksówkarz, chciał pozostać anonimowy. Postawa, jaką się wykazał, to najbardziej znakomity obraz bohaterstwa i ofiarności dla drugiego człowieka - podkreślają mundurowi z bielskiej komendy.

Podziękowania dla taksówkarza, który uratował życie 12-latce
Podziękowania dla taksówkarza, który uratował życie 12-latce · fot. KMP Bielsko-Biała

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.