bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2022
  • wyświetleń: 846

SP nr 28 na termomodernizację będzie musiała poczekać

Nie wiadomo, kiedy Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej doczeka się termomodernizacji. Mimo tego, że jest gotowy projekt dla tej inwestycji, miasto nie dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, aby ją zrealizować.

sp 28
SP nr 28 na termomodernizację będzie musiała poczekać · fot. Google Maps


W sprawie przedstawienia informacji na temat stanu zaawansowania prac nad termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 28 - drugiego budynku przy ul. Witosa w Bielsku-Białej Hałcnowie - do władz miasta zwrócił się radny Edward Kołek.

- Od dłuższego już czasu gotowy jest projekt, a termin realizacji tej inwestycji jest odsuwany w czasie. Proszę o informacje nt. kosztorysu tej termomodernizacji i określenie przybliżonego terminu jej realizacji - zaapelował.

Z informacji Ratusza wynika, że „w 2021 roku Wydział Inwestycji zlecił wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Wincentego Witosa 96, dokumentację odebrano 23 grudnia ubiegłego roku”.

- Kosztorys inwestorski dla wskazanej inwestycji wyniósł 3 008 125 zł brutto. Dokumentacja została złożona do Wydziału Urbanistyki i Architektury w marcu 2022 roku w celu pozyskania decyzji o pozwoleniu na budowę ze względu na wykonanie m.in. nowej kotłowni gazowej. Procedura jest wszczęta i wspomniana decyzja powinna zostać wydana w najbliższym czasie - podkreśla Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, „obecnie miasto nie dysponuje środkami na roboty termomodernizacyjne dla budynku szkoły”.

- W związku z prawdopodobnym uruchomieniem dofinansowania z funduszy unijnych możliwe będzie pozyskanie środków Programu Operacyjnego Fundusze dla Śląskiego 2021-2027 w ramach Priorytetu II Ekologiczne Śląskie. Spodziewany termin uruchomienia programu to 2023 rok. W przypadku pozyskania środków czy ze źródeł funduszy, czy z innych, zostanie przeprowadzona procedura przetargowa na wybór wykonawcy i realizacja inwestycji - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.