Wiadomości

  • 20 maja 2022
  • 28 maja 2022
  • wyświetleń: 3546

[WIDEO] Dalsze losy wyjątkowego Moskwicza z Ukrainy. To już zabytek

To była niesamowita historia, w którą trudno było uwierzyć. Mały popularny niegdyś na Ukrainie samochód pomieścił ośmioosobową rodzinę, która przed wojną uciekła do Polski. Dalsze losy tego nietuzinkowego samochodu są równie ciekawe.Przypomnijmy, że Moskwicz 2141 S (Aleko) z 1990 roku trafił do Prywatnego Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach prowadzonego przez rodzinę Mikuciuków. Pojazd po wstępnym odrestaurowaniu został wystawiony na charytatywną licytację, z której dochód został przeznaczony na potrzeby wsparcia Ukrainy. Kupił go Rafał Brzazgacz, bielski przedsiębiorca, który nie marnuje czasu.

Dziś czerwony Moskwicz 2141 S (Aleko) to już zabytek. Nowy właściciel dopełnił wszystkich skomplikowanych formalności. Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał pojazd od rejestru zabytków. Auto zyskało nowe żółte tablice i przechodzi obecnie drobne, ale dość trudne naprawy. Na rynku brakuje części. Z Rafałem Brzazgaczem, bielskim przedsiębiorcą z branży nieruchomości rozmawiała nasza reporterka Marta Synowiec. Posłuchajcie o dalszych losach tego wyjątkowego pojazdu i kontynuacji projektu "Moskwicz dla Ukrainy".

Spółka BIELSKIE MEDIA, wydawca portali bielskiedrogi.pl, bielsko.info i bielsko.tv objęła patronat medialny nad akcją, którą nazwano "Moskwicz dla Ukrainy". Kibicujemy temu projektowi.

Moskwicz 2141 S (Aleko) z 1990 roku
Moskwicz 2141 S (Aleko) z 1990 roku · fot. Spójrz z góry - usługi dronem

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.