bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 maja 2022
  • wyświetleń: 253

Zakłady bukmacherskie - poradnik typera

Materiał partnera:

W Polsce wciąż przybywa fanów zakładów sportowych. To świetny sposób na dodatkowy zarobek, a przy okazji całkiem dobra zabawa. Nie wszyscy jednak umieją prawidłowo dobierać mecze, przez co tracą sporo pieniędzy. W takich momentach warto znać parę podstawowych zasad, które pozwolą ułożyć idealny kupon. Trzeba pamiętać, że bukmacherzy zarabiają najwięcej na nieprzygotowanych osobach, obstawiających zakłady "na wyczucie". Znacznie lepiej poświęcić trochę czasu na poradnik, a potem cieszyć się z wysokich wygranych. Jak obstawiać zakłady sportowe?

piłka nożna


Odpowiedni dobór bukmacheraNa polskim rynku wciąż przybywa bukmacherów, gdzie każdy przedstawia odrobinę inną ofertę. Większość osób rejestruje się na pierwszych stronach, które wyskakują w przeglądarkach internetowych. Nie zawsze jednak taka firma gwarantuje najlepsze kursy albo zróżnicowanie meczów. Znacznie lepiej poszukać trochę dłużej i porównać ze sobą oferty. Być może okaże się, że mało znany bukmacher będzie znacznie lepszą opcją niż ten najpopularniejszy. Warto zasugerować się też wyglądem strony internetowej oraz jej funkcjonalnością.

Określenie swojej specjalizacjiZakłady sportowe bywają bardzo różne. Nie brakuje w nich najpopularniejszych dyscyplin typu piłka nożna, koszykówka albo skoki narciarskie. Nie każdy jednak czuje się najlepiej akurat w takim repertuarze. Najlepsi bukmacherzy pozwalają obstawiać również mniej znane sporty. Warto spróbować z różnymi opcjami i sprawdzić, gdzie najczęściej zdarzają się wygrane. Być może okaże się, że hokej będzie dla kogoś łatwiejszy w obstawianiu niż popularna piłka nożna.

Korzystanie ze statystyk sportowychObstawianie zakładów sportowych przypomina czasami zwykłą matematykę. Trzeba przedrzeć się przez wiele liczb, zanim dojdzie się do ostatecznego wyniku. Warto przeglądać jak najwięcej tabel i wyników przed wyborem meczu. Nie zawsze liczy się aktualna forma drużyn. Należy też sprawdzić jak grały one ze sobą w poprzednim sezonie. Warto też przyjrzeć się wynikom na swoim stadionie - względem tych na wyjeździe. Dopiero to wszystko da pełny widok na spotkanie, gdzie można już śmiało postawić na dany typ.

Dawkowanie kolejnych spotkańWśród typerów bardzo popularne są "taśmy", czyli kupony z dużą liczbą spotkań. Można dzięki nim wygrać co prawda większe pieniądze, ale szanse na trafienie typów są jedynie iluzoryczne. Znacznie lepiej dawkować sobie spotkania. Najlepiej skupić się maksymalnie na 5-6 typach, które powinny być poprzedzone solidnym researchem. Wyjątkiem są typy z niskimi kursami, które mogą podnieść delikatnie kurs ogólny - trzeba być wtedy jednak pewnym swojego wyboru.

Wykorzystanie zakładów dodatkowychZakłady sportowe to nie tylko obstawienie zwycięzców oraz przegranych. Bukmacherzy przygotowują coraz ciekawsze oferty, gdzie nie brakuje handicapów i innych typów dodatkowych. Można też obstawiać strzelców goli albo wytypować liczbę bramek w trakcie spotkania. Opcji jest zatem bardzo dużo. Nie wszystkie są jednak warte obstawiania. Raczej nie poleca się typować sytuacji losowych, gdzie wybiera się np. drużynę rozpoczynającą grę. Przypomina to wtedy raczej kasyno, a nie zakłady sportowe.