bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2022
  • wyświetleń: 392

Będą dodatkowe kursy linii nr 16 w weekendy

W okresie od 4 czerwca do 25 września uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii nr 16 w soboty, niedziele i święta na skróconej trasie przejazdu pomiędzy przystankami Wapienica Zapora - Lotnisko - poinformował Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Będą dodatkowe kursy linii nr 16 w weekendy
Będą dodatkowe kursy linii nr 16 w weekendy · fot. Wydział Komunikacji UM BB


- Rozkład jazdy dodatkowych kursów został skoordynowany przesiadkowo w obu kierunkach na przystankach Wapienica Centrum z liniami nr 7, 10 i 20 zapewniając dojazd do terenów rekreacyjnych „Doliny Wapienicy”. W porównaniu do wprowadzonego w ubiegłym roku pilotażu wydłużona została trasa przejazdu dodatkowych kursów do pętli Lotnisko. Dzięki wprowadzonym zmianom ulegnie polepszeniu połączenie do terenów rekreacyjnych (w szczególności Osiedla Polskich Skrzydeł) - informuje Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Dla zmotoryzowanych turystów zaproponowana została możliwość pozostawienia samochodu na dwóch parkingach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu linii:
  • przy ul. Jaworzańskiej (obok Szkoły Podstawowej nr 32) - przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Centrum;
  • przy ul. Jaworzańskiej (obok Stadionu lekkoatletycznego „Sprint”) - przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Stadion.


Nowe rozkłady jazdy są już dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie www.rozklady.bielsko.pl
Aby wyszukać nowy rozkład jazdy należy wybrać numer linii, kliknąć na konkretny przystanek, a następnie wybrać z kalendarza datę 4 czerwca.

Będą dodatkowe kursy linii nr 16 w weekendy
Będą dodatkowe kursy linii nr 16 w weekendy · fot. Wydział Komunikacji UM BB

mp / bielsko.info
źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.