bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2022
  • wyświetleń: 1034

Chciał skraść trakcję kolejową. Zatrzymał go policjant po służbie

Technik kryminalistyki z bielskiej komendy w czasie spaceru zatrzymał na gorącym uczynku 38-latka. Bielszczanin usiłował skraść elementy trakcji kolejowej nieczynnej linii kolejowej w rejonie Osiedla Polskich Skrzydeł. Kryminalni z trzeciego komisariatu udowodnili mu jeszcze trzy inne kradzieże. O jego losie zdecyduje wkrótce prokurator.

policja, kajdanki, zatrzymanie
Chciał skraść trakcję kolejową. Zatrzymał go policjant po służbie · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. W ten dzień stróż prawa z Zespołu Techników Kryminalistyki KMP w Bielsku-Białej był już po służbie, kiedy spacerował z psem w okolicy nieczynnej linii kolejowej przy ulicy Tańskiego.

- Tam zauważył mężczyznę rozbierającego elementy trakcji, które przygotowywał do zabrania. Policjant ujął zaskoczonego mężczyznę i wezwał patrol policji. 38-latek był spokojny, nie próbował uciekać. Po chwili na miejscu zjawili się mundurowi, którzy zabezpieczyli przygotowane do kradzieży mienie i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

38-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, ponieważ kryminalni podejrzewali, że może mieć więcej podobnych występków na swoim koncie. Śledczy ustalili, że w marcu i kwietniu dopuścił się kradzieży markowego alkoholu w jednym z bielskich supermarketów.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.