Wiadomości

  • 4 maja 2022
  • 5 maja 2022
  • wyświetleń: 7239

Podczas meczu TSP podpalił szaliki Zagłębia. Został zatrzymany

W niedzielne południe policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie Bielsko-Biała i Zagłębie Sosnowiec. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Stróże prawa zatrzymali 53-latka, sympatyzującego z drużyną gospodarzy, który na stadionie podpalił szaliki klubowe przeciwnej drużyny.

Policyjne zabezpieczenie meczu podwyższonego ryzyka Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec - 1.05.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z bielskiego garnizonu wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, w Rybniku, Komendy Powiatowej Policji z Cieszyna i Żywca, a także Wydziału Policji Sądowej i Konwojów KWP w Katowicach w niedzielne południe czuwali nad bezpieczeństwem blisko 3 tysięcy kibiców na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

- W związku z tym, że był to mecz zakwalifikowany jako zabezpieczanie imprezy masowej podwyższonego ryzyka wdrożone zostały szczególne środki ostrożności nie tylko wokół stadionu, ale w całym mieście. Policjanci współpracowali zarówno ze Strażą Ochrony Kolei, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, jak i służbami ochrony działającymi na terenie stadionu. Zabezpieczeniem dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda wraz z Dowódcą Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariuszem Fajferkiem - informują mundurowi z bielskiej KmP.

W zabezpieczeniu stróże prawa wykorzystali policyjnego drona, który z powietrza rejestrował zachowanie się kibiców gospodarzy i gości przed meczem, oraz podczas przejścia na stadion i rozejścia się kibiców.

Kryminalni z bielskiej komendy zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który na stadionie, w sektorze gospodarzy podpalił szaliki klubowe przeciwnej drużyny piłkarskiej. - Stadionowe przestępstwo zostało zarejestrowane kamerami monitoringu, a kryminalni z bielskiej komendy zabezpieczyli materiał dowodowy i zatrzymali mężczyznę. Był nietrzeźwy, miał we krwi blisko półtora promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Za występki zostanie ukarany grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych i czteroletnim zakazem stadionowym. Stróże prawa zajęli część jego aktywów finansowych na poczet przyszłej grzywny. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd -dodają bielscy policjanci.

Policjanci prowadzą teraz dalsze czynności służbowe w związku z innymi naruszeniami prawa, do jakich doszło podczas imprezy masowej i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.