bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2022
  • wyświetleń: 921

Nie będzie modernizacji ulicy Struga w ramach Budżetu Obywatelskiego

Modernizacja ulicy wraz z chodnikami przy ulicy Struga - to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego w Bielsku-Białej z 2020 roku. Do tej pory nie został zrealizowany. I nie będzie.

Struga
Nie będzie modernizacji ulicy Struga w ramach Budżetu Obywatelskiego · fot. Google Maps


Tomasz Wawak, radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej przypomniał o niezrealizowanej inwestycji z budżetu obywatelskiego z 2020 roku. Chodzi o projekt „Modernizacja ulicy wraz z chodnikami przy ul. Struga", który miał być realizowany w 2021 roku, ale do tej pory nic w tej sprawie nie zrobiono.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, w 2020 roku nie zrealizowano wspomnianego zadania z uwagi na wniosek autora projektu oraz konieczność regulacji spraw własnościowych terenu.

- W 2021 roku projektant, wyłoniony w trybie postępowania przetargowego, odstąpił od podpisania umowy. Dopiero w trzecim kwartale 2021 roku wybrany został projektant, który sporządził program funkcjonalno-użytkowy dla tego zadania. Przygotowany na tej podstawie kosztorys prac przekraczał o ponad 200 tys. zł kwotę przeznaczoną na realizację tego zadania. W związku z powyższym odstąpiono od jego realizacji - wyjaśnił Igor Kliś, sekretarz miasta.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.