Wiadomości

  • 4 maja 2022
  • wyświetleń: 1799

Nowych biletomatów w mieście na razie nie będzie

Bielska komunikacja zbiorowa stawia na wirtualną sprzedaż biletów MZK. Dlatego w miejscach, gdzie trudno o kupienie tradycyjnego, papierowego „blankietu”, nie powstaną biletomaty.

biletomat
Nowych biletomatów w mieście na razie nie będzie · fot. bielsko.info


Do władz Bielska-Białej z prośbą, aby w ramach działań inwestycyjnych związanych z rozwojem MZK rozważyć w przyszłości instalację biletomatu dedykowanego mieszkańcom osiedla Langiewicza, zwrócił się radny Maksymilian Pryga. Jak podkreślił, na osiedlu tym brakuje sklepów oraz kiosków, gdzie można byłoby kupić bilet komunikacji miejskiej.

- Osiedle, które wchodzi w skład dużej Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany" cały czas się rozwija, rozbudowuje oraz rozrasta. Powstają nowe bloki deweloperskie, nieopodal znajduje się kryta pływalnia „Aqua", przychodnia zdrowia oraz gęsta sieć domów jednorodzinnych. Mieszkańcy osiedla Langiewicza mogą korzystać z kilku linii autobusowych, które kończą swój bieg po jednej (Tuwima), albo po drugiej stronie osiedla (Langiewicza Basen) - opisuje przedstawiciel mieszkańców.

I podkreśla, że z uzyskanych i sprawdzonych informacji wynika, że wielu mieszkańców osiedla korzysta z komunikacji miejskiej.

- Dlatego wykonanie biletomatu na przedmiotowym terenie wydaje się sensownym oraz uzasadnionym społecznie rozwiązaniem, które przyczyni się do popularyzacji publicznego transportu zbiorowego, a także umożliwi bardziej dogodny oraz bezproblemowy zakup biletów - wyjaśnia Pryga.

Jak jednak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, miasto nie będzie rozwijało sieci stacjonarnych urządzeń do sprzedaży biletów MZK (biletomatów) — nie planuje się ich instalacji w nowych lokalizacjach.

- Aktualnie uruchamiane są inne ogniwa sieci dystrybucyjnej biletów MZK, w szczególności aplikacje mobilne, które odpowiadają już za 25 procent ogółu sprzedaży biletów. Poprzez aplikacje mobilne w ubiegłym miesiącu zakupiono ponad 81 tys. biletów MZK, to o ponad 6,1 tys. szt. więcej, niż poprzez całą sieć 23 biletomatów w tym okresie - wyjaśnił Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Samorządowiec poinformował jednocześnie, że obecnie MZK prowadzi postępowanie przetargowe na wdrożenie systemu wnoszenia opłat za przejazdy we wszystkich pojazdach —za pomocą mobilnych kasowników przy użyciu zbliżeniowych kart płatniczych/ zbliżeniowych płatności mobilnych — oraz uruchomienie e-sklepu (portalu pasażera do zakupu biletów). Ponadto od 15 kwietnia przywrócona została (po zakończeniu obostrzeń pandemicznych związanych z koronawirusem) — sprzedaż biletów przez kierowców autobusów.

- Powyższe działania przyczyniają się do budowy lepiej rozwiniętej oraz bardziej przyjaznej dla pasażera sieci dystrybucyjnej biletów komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.