bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2022
  • wyświetleń: 522

Pomnik żołnierski na cmentarzu wojskowym odzyskał blask

Blask odzyskał pomnik żołnierski Poległym w walce o wolność i demokrację na cmentarzu wojskowym przy ul. Saperów w Bielsku-Białej. Wszystko dzięki przeprowadzonej ostatnio renowacji. Obelisk był bardzo zniszczony i popękany. Po renowacji wszystko świeci nowym blaskiem.

Pomnik żołnierski Poległym w walce o wolność i demokrację na cmentarzu wojskowym przy ul. Saperów w Bielsku-Białej
Pomnik żołnierski Poległym w walce o wolność i demokrację na cmentarzu wojskowym przy ul. Saperów w Bielsku-Białej · fot. Paweł Futoma, Wydział Gospodarki Miejskiej UMBB


Prace obejmowały czyszczenie strumieniowo-ścierne powierzchni, uszczelnienie szczelin, wklejenie siatek wzmacniających, wzmocnienie krawędzi metalowymi narożnikami, wykonanie tynków akrylowych, impregnację powierzchni odpowiednimi środkami, montaż obróbek blacharskich, demontaż, czyszczenie oraz montaż krzyża i tablicy pamiątkowej, a także wszelkie prace zabezpieczające i porządkowe.

Etap przygotowań formalnych do renowacji prowadzony przez Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego zakończył się na początku marca podpisaniem z wykonawcą - bielską firmą Najbor-Nagrob S.C. Tomasz i Ireneusz Najbor stosownej umowy. Prace renowacyjne bezpośrednio na pomniku wykonawca wykonał w kwietniu.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.