REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1990

Kamienica: wysokie ceny ogrzewania uderzają w OSP

W Kamienicy prężnie działa Ochotnicza Straż Pożarna, która czynnie uczestniczy w wielu akcjach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Druhowie potrzebują jednak wsparcia, by skutecznie chronić bielszczan.

osp kamienica
Kamienica: wysokie ceny ogrzewania uderzają w OSP · fot. Google Maps


Jak przyznał bielski radny Roman Matyja, dzięki wsparciu władz miasta kilka lat temu udało się załatwić wóz strażacki, następnie przy finansowym wsparciu gminy strażacy wykonali ocieplenie dachu remizy. Ostatnio na prośbę radnego z budżetu gminy współfinansowano remont ogrzewania strażnicy.

Jednak potrzebne jest dalsze wsparcie strażaków-ochotników z Kamienicy.

- Za dotychczasową dobrą współpracę zarówno ja, jak i strażacy z Kamienicy są panu prezydentowi wdzięczni. Teraz, ze względu na wysokie koszty ogrzewania wynikające ze znacznej podwyżki cen gazu, celowym byłoby ocieplenie ścian budynku remizy, być może z wymianą okien, które nie spełniają obecnych norm termicznych. Strażacy proszą w następnej kolejności o remont instalacji elektrycznej wewnątrz budynku, wraz z pomalowaniem ścian - podkreślił Matyja zaznaczając, że ma świadomość, iż wszystkiego na raz zrobić się nie da, bo miejskiego budżetu na to nie stać. Jednocześnie poprosił o przeanalizowanie propozycji ws. remontu budynku remizy w Kamienicy.

Jak podał bielski Ratusz, na terenie miasta Bielska-Białej działa 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W ramach realizacji zadania własnego w zakresie ochrony przeciwpożarowej gmina zapewnia środki finansowe na funkcjonowanie ochotniczych straży pożarnych, stosownie do posiadanych przez nich sił i środków.

- W ostatnich latach gmina przeznaczyła znaczne środki finansowe na zabezpieczenie działalności operacyjnej ochotniczych straży pożarnych miasta Bielska-Białej - pojazdy i sprzęt specjalistyczny, środki ochrony indywidualnej, środki łączności itp. - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Dodał jednak, że 20 kwietnia na Prezydium Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Bielsku-Białej w punkcie obrad „sprawy różne" został przedstawiony temat interpelacji radnego Matyi, tj. termomodernizacji i remontu instalacji elektrycznej w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej Kamienicy.

- Oddział Miejski Zasp RP w Bielsku-Białej do końca września 2022 r. przedstawi gminie plan i zakres remontów budynków ochotniczych straży pożarnych miasta Bielska-Białej. W oparciu o przedstawiony plan zostanie podjęta decyzja co do terminów i środków finansowych na remonty obiektów jednostek OSP - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.