Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2871

[FOTO] Spotkania jubileuszowe małżeństw powróciły do Ratusza

Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią spotkania jubileuszowe małżeństw, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat, znowu odbywają się w sali sesyjnej Ratusza. Małżonkowie - jubilaci zawitali tam 26 i 27 kwietnia.

Spotkanie jubileuszowe małżeństw w Ratuszu- 26.04.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


26 kwietnia zebranych na sali powitał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który podkreślił zasługi obecnych nie tylko dla budowania szczęścia swojej rodziny, ale również dla rozwoju stolicy Podbeskidzia.

Małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie 50 lat, otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP. 26 kwietnia gratulacje za pół wieku spędzone razem odebrali: Maria i Edward Cisłowie, Teresa i Tadeusz Greniowie, Bogumiła i Kazimierz Grzybowscy, Irena i Henryk Kusiowie, Danuta i Roman Magowie, Maria i Czesław Manusowie, Łucja i Józef Mikowie, Bernardyna i Tadeusz Miziowie, Janina i Marek Pacutowie, Barbara i Jacek Siedleccy, Czesława Krupczyńska-Straub i Henryk Straub, Maria i Tadeusz Sowińscy, Maria i Stanisław Szczotkowie, Jadwiga i Kazimierz Ślósarzowie, Małgorzata i Ryszard Śpiewakowie, Danuta i Grzegorz Tarnawowie, Jadwiga i Piotr Wiktorowie, Halina i Stanisław Wojtyłowie, Michalina i Zdzisław Zyzańscy, Wanda i Eugeniusz Zienkiewiczowie.

Natomiast 60 lat wspólnego życia świętują pary: Irena i Eugeniusz Borowscy, Otylia i Henryk Karczowie, Maria i Stanisław Kucharscy. Gratulacje za 65 lat pożycia małżeńskiego odebrali od prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego Zofia i Alfred Śpiewakowie oraz Franciszka i Józef Talagowie. Jubilatom serdecznie gratulujemy.

Spotkanie jubileuszowe małżeństw w Ratuszu - 27.04.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Dzień później, 27 kwietnia prezydent miasta Jarosław Klimaszewski zaprosił do Ratusza kolejne pary bielszczan, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat. Jarosław Klimaszewski witając zebranych w Ratuszu, podkreślił zasługi jubilatów nie tylko dla budowania szczęścia swojej rodziny, ale również dla rozwoju miasta. Do życzeń dołączył się też tradycyjnie, jak to przed pandemią bywało, proboszcz parafii Opatrzności Bożej, ksiądz kanonik Andrzej Mojżeszko.

Małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie 50 lat, otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 27 kwietnia jubileuszowe gratulacje odebrali: Bożena i Andrzej Czubińscy, Halina i Jan Gajerowie, Barbara i Tadeusz Janikowie, Alicja i Stanisław Jędroszakowie, Danuta i Florian Kopiczkowie, Barbara i Ludwik Kuberowie, Janina i Władysław Kubicowie, Zofia i Zbigniew Kurowscy, Bogumiła i Zygmunt Malinowscy, Danuta i Bronisław Michalikowie, Helena i Zbigniew Modrzejewscy, Maria i Stanisław Mynarscy, Grażyna i Edward Pietraszkowie, Danuta i Tadeusz Pilarzowie, Kazimiera i Witold Słomczyńscy, Bożena i Zbigniew Skowronowie, Barbara i Jan Soluchowie, Urszula i Aleksander Stańczakowie, Amalia i Stanisław Stokłosowie, Maria i Bronisław Świerczkowie, Grażyna i Mieczysław Targoszowie, Zofia i Wiesław Zabłoccy, Elżbieta i Józef Ziomkowie.

Natomiast 60 lat wspólnego życia świętowali Maria i Wiesław Kotlarscy oraz Janina i Jan Rymarczykowie. Gratulacje z okazji 65. rocznicy ślubu odebrali Irena i Jerzy Krupscy.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz można zgłosić osobiście lub telefonicznie pod nr 33 47 01 213, 33 47 01 211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.