Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 4723

[FOTO] Gemini Park: otwarto Minicentrum Nauki Science Point ATH

Minicentrum Nauki Science Point ATH uroczyście otwarto 22 kwietnia w centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej. Głównym organizatorem Science Point jest Akademia Techniczno-Humanistyczna.

Gemini Park: otwarto Minicentrum Nauki Science Point ATH - 22.04.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Wstęgi podczas otwarcia minicentrum przecięli rektor ATH prof. Jacek Nowakowski i dyrektor Gemini Park w Bielsku-Białej Krzysztof Brączek, a w imieniu prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego - uczennica klasy 5b Szkoły Podstawowej 31 w Starym Bielsku.

- W Minicentrum Nauki wszyscy, młodzież czy osoby dorosłe, będą mogli spotkać się z nauką - przeprowadzić doświadczenia, poznać, czym są warsztaty naukowe. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że taki miejsce na terenie Bielska-Białej mogło powstać - mówił rektor ATH prof. Jacek Nowakowski.

- Dzisiejsze otwarcie to kolejny przykład współpracy Centrum Handlowego Gemini Park i ATH. Od lat wspólnie prowadzimy różne projekty - Czyste Beskidy, Klapki dla Gambii i wiele innych. Cieszymy się, że możemy mieć wkład w edukację najmniejszych mieszkańców miasta - mówił dyrektor Gemini Park w Bielsku-Białej Krzysztof Brączek.

- To działanie to modelowy przykład tzw. złotego trójkąta współpracy samorządu z biznesem i uczelnią. Nasze wspólne działania szczególnie w ostatnich latach przybrały na sile. ATH wychodzi ze swoimi propozycjami poza mury uczelni i rozbudza chęć poznawania świata, a w tym miejscu taka nauka to sama przyjemność - powiedział prezydent Jarosław Klimaszewski.

Oferta Science Point ATH adresowana jest nie tylko do młodych, ale również do dorosłych i seniorów. Prezentowane urządzenia oraz prowadzone na miejscu warsztaty mają łączyć naukę z zabawą. Wir wodny, pryzmat, lepkość, gęstość cieczy czy wirujący cylinder - samodzielne przeprowadzanie doświadczeń, które w przystępny sposób wyjaśniają skomplikowane zjawiska otaczającego nas świata, to najlepszy sposób zachęty do pogłębiania wiedzy. A pogłębiając wiedzę, można dobrze się bawić praktycznie cały czas.

Zgodnie z zamiarem organizatorów, w Science Point odbywać się będą warsztaty z programowania robotów, pokazy eksperymentów chemicznych i fizycznych, zajęcia językowe, warsztaty matematyczne, kursy pierwszej pomocy, wykłady propagujące zdrowy tryb życia i ekologię, warsztaty teatralne i plastyczne, zajęcia z wykorzystaniem druku 3D, prezentacje świata widzianego pod mikroskopem.

Jak zapowiadają organizatorzy, Minicentrum Nauki w Bielsku-Białej Science Point ATH będzie funkcjonować do końca października 2022 r. Odwiedzać je można od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-19.00.
Osoby indywidualne mogą wpadać do minicentrum bez zapowiedzi, natomiast grupy szkolne muszą umawiać się wcześniej.

Projekt Science Point ATH - Minicentrum Nauki w Bielsku-Białej został dofinansowany (w kwocie 234.000 zł) ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki - Popularyzacja nauki i promocja sportu.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj