Reklama

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1733

Gruzin naruszył przepisy pobytowe. Został zatrzymany przez SG

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Gruzji, który naruszył przepisy pobytowe w naszym kraju. Gruzin przebywał w Polsce o 835 dni za długo.

Gruzin zatrzymany przez SG. Przebywał w Polsce o 835 dni za długo
Gruzin naruszył przepisy pobytowe. Został zatrzymany przez SG · fot. Śląski Oddział Straży Granicznej


21 kwietnia funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej w ramach prowadzonej kontroli legalności pobytu zatrzymali w Bielsku-Białej obywatela Gruzji. - Cudzoziemiec przebywał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez ważnych dokumentów uprawniających go do pobytu. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności służbowych ustalili, że Gruzin w październiku 2019 roku przybył na terytorium strefy Schengen na podstawie paszportu biometrycznego - poinformował Szymon Mościcki ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

- W okresie dopuszczalnego w Polsce pobytu złożył do Wojewody Śląskiego wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy, który Wojewoda pozostawił bez rozpoznania. Następnie (przebywając na terytorium Polski nie posiadając do tego tytułu prawnego), w maju 2021 roku złożył do Wojewody Śląskiego kolejny wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę - dodał Mościcki.

W związku z przebywaniem na terytorium naszego kraju, nie posiadając do tego tytułu pobytowego, Gruzin został ukarany mandatem w wysokości 400 zł. Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wydał cudzoziemcowi decyzję zobowiązującą go do powrotu w terminie 30 dni oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 1 roku.

mp / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.