bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2022
  • 23 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2372

[FOTO] Posprzątali Park Słowackiego. To podziękowanie za pomoc i serce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Wiosenne porządki wykonuje w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej grupa Ukraińców, którzy znaleźli w naszym mieście schronienie przed wojną. Pomysłodawcami sprzątania są sami uchodźcy. To ich podziękowanie mieszkańcom i miastu za okazaną pomoc i serce.

Posprzątali Park Słowackiego. To podziękowanie za pomoc i serce - 21.04.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


- Chcieliśmy odwdzięczyć się jakoś za to, co dla nas robicie. To, co czyni dla nas Polska, to brak słów. Żaden kraj nie jest taki przyjazny - mówił inicjator prac w parku Witalij. - Jesteśmy tu grupą około 40 osób, myślę, że dojdą do nas jeszcze kolejni nasi rodacy - relacjonował.

Ukraińców w parku przywitał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. - Bardzo dziękuję, że taka akcja ma miejsce. Mam nadzieję, że spędzimy razem trochę czasu w tych trudnych dla was chwilach. Wielu uchodźców jest w naszym mieście. Staramy się wszyscy, razem z mieszkańcami - oni przede wszystkim - żeby wam ułatwić życie. Mam nadzieję, że jakoś się to udaje i traktujemy tę dzisiejszą akcję jako dowód wdzięczności za gościnę. Porządek wszędzie jest ważny - to jest jeden z piękniejszych parków w naszym mieście, a dzięki wam będzie jeszcze piękniejszy. Wszystkiego dobrego - życzył prezydent.

Inicjatorzy dzisiejszego sprzątania najpierw trafili do biura senator Agnieszki Gorgoń-Komor. - Napisali do mnie obywatele Ukrainy, którzy przebywają w naszym mieście, z pomysłem takiego aktu podziękowania bielszczanom, ludziom otwierającym swoje mieszkania i serca osobom, które z powodu tej tragicznej wojny przybyły do naszego miasta. To ludzie często z jedną walizką, bez domu, bez dachu nad głową, którzy widzą, jak Polacy wiele dla nich robią - nie rządzący, ale normalni ludzie - i dlatego chcą podziękować i posprzątać miasto właśnie w tym miejscu, w Parku Słowackiego i tak się odwdzięczyć - mówiła senator.

Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego przygotował Ukraińcom potrzebne do sprzątania narzędzia, ale też gorącą herbatę, kawę i coś słodkiego.

W ruch poszły rękawiczki, grabie i worki na śmieci. W sprzątaniu wzięły udział całe rodziny - kobiety, dzieci, uchodźcy, ale też Ukraińcy, którzy mieszkają w Bielsku-Białej od wielu lat.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj