bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 289

Jak zachowywać się podczas pierwszego dnia w pracy?

Materiał partnera:

Niezależnie od zajmowanego stanowiska, pierwszy dzień w pracy może stanowić wyzwanie. Dla większości osób moment ten kojarzy się ze stresem i niepewnością związaną z nowym środowiskiem. Pierwsze wrażenie wywarte na współpracownikach i szefie jest bardzo ważne, dlatego warto wiedzieć, jak zachowywać się i o czym pamiętać podczas pierwszego dnia w pracy.

praca


Co Cię czeka podczas pierwszego dnia w nowej pracy?Obowiązki pracownika zazwyczaj są mu znane w momencie zapoznania się z treścią oferty pracy. Podczas pierwszego dnia w pracy to nie zadania czekające na pracownika na danym stanowisku będą stanowiły najważniejszy punkt, a zapoznanie się z nowym środowiskiem i pracownikami. Twój przełożony będzie chciał, abyś czuł się w firmie swobodnie. Pozna Cię z resztą zespołu oraz pokaże najważniejsze pomieszczenia w firmie m.in. Twoje miejsce pracy, ale też toalety czy kuchnię.

O czym pamiętać podczas pierwszego dnia w pracy?Odpowiedni wygląd

Pierwszą kwestią, o którą warto zadbać podczas przygotowań do wyjścia, jest odpowiedni strój i wygląd. Sprawdź koniecznie, czy w nowym miejscu pracy obowiązuje dress code. Jeżeli tak, dopasuj się do ogólnie przyjętych zasad ubioru. O elegancki i biznesowy wygląd powinny przede wszystkim zadbać osoby pracujące w instytucjach państwowych, bankach itp. Pamiętaj również o odpowiedniej fryzurze i ogólnej prezentacji. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze!

Punktualność

Jednocześnie zadbaj o punktualność. Przed wyruszeniem w drogę sprawdź koniecznie możliwe opóźnienia komunikacji miejskiej czy problemy na drogach. Postaraj się również wyrobić w sobie ten nawyk na wypadek przyszłych dni w pracy. Punktualność jest bardzo ważna, dlatego każde spóźnienie może zostać negatywnie odebrane przez pracodawcę.

Bądź wypoczęty

Zadbaj również o sen. Zmęczony i niewyspany nie będziesz w stanie w pełni skupić się na słowach przełożonego. Pamiętaj, że pierwszy dzień jest jednym z najbardziej kluczowych momentów — to wtedy zapoznasz się z nowym środowiskiem i ludźmi, dlatego powinieneś być pełen energii.

Nie bój się pytać

Jeżeli masz jakieś wątpliwości związane z kwestiami omawianymi przez osobę wprowadzającą Cię, staraj się zadawać pytania od razu. Nie wstydź się pytać nawet o najbardziej podstawowe kwestie. Równocześnie, aby zapamiętać wszystkie najważniejsze informacje, rób notatki i notuj kluczowe kwestie poruszane podczas oprowadzania i rozmowy.