Reklama

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1615

W Książnicy Beskidzkiej uchodźcy z Ukrainy uczą się języka polskiego

W Książnicy Beskidzkiej w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze odbywają się zajęcia, podczas których uchodźcy z Ukrainy poznają podstawy języka polskiego. Pod okiem bibliotekarzy dzieci wykonują też prace plastyczne, grają w planszówki, budują i programują roboty z klocków Lego WeDo.

W Książnicy Beskidzkiej uchodźcy z Ukrainy uczą się języka polskiego
W Książnicy Beskidzkiej uchodźcy z Ukrainy uczą się języka polskiego · fot. Książnica Beskidzka


Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej już od pierwszych dni napaści Rosji na Ukrainę aktywnie włączyła się w działania na rzecz uchodźców.

- Chcielibyśmy, by rodziny, które schroniły się przed wojną w naszym mieście, czuły się u nas dobrze i bezpiecznie. Uchodźcy to przeważnie kobiety i dzieci. Dzieci powinny chodzić do przedszkoli i szkół, bawić się i śmiać. Powinny mieć beztroskie, bezpieczne dzieciństwo. Bez strachu, przemocy i wojny - mówi pełniąca obowiązki dyrektora Książnicy Beskidzkiej Katarzyna Ruchała.

- Chcąc pomóc naszym gościom z Ukrainy, zorganizowaliśmy naukę języka polskiego. Aktualnie zajęcia prowadzone są w 6 grupach od poniedziałku do soboty. Nauczycielami są pracownicy Książnicy Beskidzkiej, a także wolontariusze. Zajęcia odbywają się nie tylko w Książnicy Beskidzkiej przy ul. Juliusza Słowackiego 17 a, ale również w Dziale Zbiorów Specjalnych Podcienie 9 - dodaje Katarzyna Ruchała.

Biblioteka zorganizowała również zbiórkę darów. Dzięki ofiarności bielszczan, wiele dzieci otrzymało wyprawki szkolne, a także zabawki i pluszaki.

mp / bielsko.info

źródło: Książnica Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj