Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3371

Pomagają rodzinie policjanta, który walczy na Ukrainie

Stróże prawa i pracownicy cywilni włączyli się w akcję pomocy dla rodziny policjanta z Charkowa. Rodzina dzięki pomocy wojskowych weteranów uciekła przed rosyjską agresją do Polski i znalazła schronienie w jednej z miejscowości powiatu bielskiego. Wczoraj spotkali się z nią mundurowi z bielskiej komendy.

Pomagają rodzinie policjanta, który walczy na Ukrainie · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z bielskiego garnizonu Policji włączyli się w pomoc 26-letniej Katerynie, która wraz z dwójką dzieci znalazła w Polsce schronienie przed wojną. Jej mąż pozostał w ogarniętym wojną Charkowie, gdzie pełni służbę w tamtejszej Policji. Kobiecie i jej synom, którzy do naszego kraju przyjechali praktycznie z pustymi rękami, pomogli żołnierze i wojskowi weterani, którzy od początku konfliktu angażują się w ewakuację cywilów z Ukrainy. Kiedy stróże prawa dowiedzieli się od swoich kolegów mundurowych, że jest potrzebna pomoc, zorganizowali koleżeńską zbiórkę. Policjanci i pracownicy cywilni zebrali najpotrzebniejsze artykuły spożywcze i przemysłowe, słodycze i zabawki dla dzieci oraz gotówkę.

W środę 13 kwietnia pani Kateryna wraz z synami odwiedziła bielskich policjantów i spotkała się z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Grzegorzem Jakubcem. Policjanci przekazali jej zebrane podarunki oraz zapewnili o swoim dalszym wsparciu.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj