Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3795

Prezydent pogratulował uczniom najlepszego liceum w województwie

Gratulacje, prezenty i okrągłą sumkę - przekazał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski uczniom V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, które nie po raz pierwszy zajęło pierwsze miejsce w rankingu szkół województwa śląskiego.Doskonałe wyniki i zdobycie 1. miejsca w województwie śląskim i 14. w kraju wśród szkół średnich w Polsce w rankingu Perspektywy 2022 stały się okazją do spotkaniu uczniów tego renomowanego liceum z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewski, które odbyło się 13 kwietnia.

- Jesteście jako szkoła dumą naszego miasta. Wasze osiągnięcia za każdym razem staramy się nie tylko zauważać, ale i doceniać, gdyż widzimy w tym konkretną przyszłość naszego miasta. Robimy bardzo dużo, aby wasz potencjał właściwie wykorzystać i sprawić, abyście po zakończeniu swojej edukacji na renomowanych uczelniach swoją przyszłość związali z naszym miastem. Bardzo jestem dumny i bardzo się cieszę z kolejnych sukcesów i nie ukrywam, że już nie mogę doczekać się następnych - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

- Przygotowałem dla was nie tylko prezent, ale również 10 tysięcy złotych, o których wydatkowaniu zadecyduje społeczność uczniowska w porozumieniu z dyrekcją - dodał prezydent miasta.

liceum nr 5
Prezydent pogratulował uczniom najlepszego liceum w województwie · fot. UM Bielsko-Biała


Dyrekcja szkoły wręczyła J. Klimaszewskiemu medal Zasłużony dla V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej oraz dyplomy potwierdzające sukcesy Piątki w ostatnim rankingu Perspektywy 2022.

- Te wyniki nie biorą się z niczego. Ilość pracy włożonej przez nauczycieli połączona z zaangażowaniem uczniów oraz z atmosferą w szkole, którą tworzą wszyscy, sprawia właściwy klimat do osiągania bardzo dobrych wyników - mówił dyrektor V LO Marek Myśliński.

- Nagrodziliśmy medalem prezydenta Bielska-Białej, gdyż wszystko, co nas otacza w tej szkole, to w dużej mierze jego zasługa. Jeżeli chcemy utrzymać poziom jak najwyższy, to musimy dysponować najlepszymi środkami, czego najlepszym przykładem jest sala informatyczna, która jest najlepszą z tych, jakie działają na południu Polski - dodał dyrektor szkoły.

Całość spotkania dopełnił panel dyskusyjny, podczas którego absolwenci szkoły i jej dotychczasowi uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z edukacją w V LO i późniejszą karierą zawodową.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.