Reklama

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1581

Nauczyciele ZSO im. Armii Krajowej na kursie w Hiszpanii

Grupa nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej uczestniczyła w dwutygodniowym kursie poświęconym wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatyczno-komunikacyjnych z elementami pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

hiszpania
Salamanka · fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej


Kurs zorganizowano w Salamance w Hiszpanii, w całości został sfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej. To już drugi projekt w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej związany z projektem Podnoszeniem kompetencji kadry drogą do rozwoju szkoły. Autorkami oraz koordynatorkami projektu były nauczycielki języka angielskiego.

- Podczas zajęć mieliśmy możliwość zapoznania się m.in. z aplikacją Renderforest czy Piktochart, które mogą być wykorzystywane do tworzenia różnorakich projektów: unikalnych logo, animacji, własnej infografiki, prezentacji lub pokazów slajdów. Narzędzia te oferują możliwość pracy z gotowymi szablonami, co sprawia, że tworzenie projektów jest szybkie i intuicyjne. Dodatkowo, zapoznaliśmy się z możliwościami, jakie dają nam Open Educational Resurces, czyli miejsce z gotowymi materiałami edukacyjnymi oraz Socrative i Loom, który umożliwia nagrywanie krótkich filmików - informują uczestnicy kursu. - Wszystkie te narzędzia są niezwykle przydatne w codziennej pracy nauczyciela. Ich intuicyjność stanowi duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób czujących się mniej pewnie w obszarze stosowania nowoczesnych technologii - dodają uczestnicy kursów.

Poznali oni także narzędzia edukacyjne, stworzone dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
  • dla uczniów z dysleksją, np. Microsoft Learning Tools Open Dyslexic, Reader View,
  • dla uczniów ze spektrum autyzmu, np. Bottom Line, Let Me Talk;
  • dla uczniów ze słabowzrocznością, np. Navilens, Braillac;
  • dla uczniów z niedosłuchem, np. Roger Voice.


Ze względu na specyfikę Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej, w którym działają klasy integracyjne - zarówno w szkole podstawowej jak i w liceum - wszystkie poznane aplikacje z pewnością znajdą zastosowanie w codziennej pracy z uczniami tej szkoły. Przedstawione w trakcie kursu aplikacje i narzędzia z pewnością poszerzą warsztat pracy nauczycieli, przyczyniając się do uatrakcyjnienia zajęć oraz wzbogacenia oferty edukacyjnej placówki.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.