REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3146

Nowoczesny wydział w urzędzie. Modernizacja kosztowała 700 tys. zł

W poniedziałek 11 kwietnia punktualnie o godzinie 7.30 pierwsi interesanci skorzystali ze zmodernizowanej sali obsługi w Wydziale Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. To głównie osoby, które przyszły wyrobić nowy dowód osobisty. Do tej pory obsługa idzie bardzo sprawnie, a do tego w komfortowych i estetycznych warunkach. Modernizacja sali pozwoliła też na wprowadzenie dużych udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

sali obsługi w Wydziale Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości · fot. UM Bielsko-Biała


Sala obsługi w budynku Urzędu Miejskiego przy placu Ratuszowym 6 na pierwszym piętrze to miejsce, gdzie mieszkańcy mogą załatwić sprawy z zakresu dowodów osobistych, ewidencji ludności, m.in. zameldowania, wymeldowania oraz Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Modernizacja sali kosztowała około 700.000 złotych. Dzięki tym pieniądzom powstała otwarta przestrzeń z dziewięcioma stanowiskami obsługi interesanta oraz klimatyzowana poczekalnia. O kolejce petentów informują dwa dodatkowe monitory. Ich funkcjonalność pozwala też na wyświetlanie informacji dotyczących miasta czy urzędu. Wymiany doczekała się instalacja elektryczna i klimatyzacja. Na ścianach są gładzie, a pomieszczenie utrzymane jest w kolorach szarości, brązu, bieli i czerwonego, co sprawia bardzo estetyczne wrażenie. W środku jest też dużo żywych roślin.Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych zaczynają się od podłogi, na której położono specjalną antypoślizgową posadzkę. Drzwi do sali nie mają progu i są szersze niż tradycyjne po to, aby bez problemu mogła przez nie przejechać osoba na wózku inwalidzkim. W sali jest również sporo przestrzeni manewrowej. Blaty biurek są umiejscowione na takiej wysokości, że bez problemu wjedzie pod nie wózek inwalidzki. Jedno z biurek ma też możliwość regulacji w przypadku osoby o niższym wzroście.

Sala została wyposażona w nowe sprzęty dla osób niepełnosprawnych, które pozwolą na pełne korzystanie z obsługi dla osób niedowidzących i niewidzących oraz niedosłyszących. Te urządzenia to pętla indukcyjna, która wzmacnia sygnał docierający do aparatu słuchowego osób niedosłyszących i urządzenie lektorskie umożliwiające odczytywanie dowolnego drukowanego tekstu. Urządzenie to sczytuje tekst jak skaner, a następnie przetwarza na mowę i emituje za pomocą głośnika albo słuchawek.

sali obsługi w Wydziale Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości
sali obsługi w Wydziale Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości · fot. UM Bielsko-Biała


Jednak to jeszcze nie wszystko. W zmodernizowanej sali znalazł się też kącik dla dzieci ze stolikiem, krzesełkami, multimedialnym, interaktywnym panelem wyposażonym w gry edukacyjne i grami edukacyjno-manualnymi na ścianach. Będzie to na pewno doskonałe miejsce, które zajmie dzieci, podczas kiedy ich rodzice będą załatwiali urzędowe sprawy.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.