Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 769

Podsumowali sezon grzewczy. Mniej zdarzeń związanych z czadem

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym, od października do marca systematycznie bielscy strażacy informują o zagrożeniach związanych z pożarami w budynkach mieszkalnych oraz zatruciami tlenkiem węgla. Miniony sezon zimowy w Bielsku-Białej i powiecie bielskim to spadek zdarzeń z tlenkiem węgla i pożarów związanych z urządzeniami grzewczymi.

Podsumowali sezon grzewczy. Mniej zdarzeń związanych z czadem
Podsumowali sezon grzewczy. Mniej zdarzeń związanych z czadem · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Jak informuje bielska Komenda Miejska PSP, od 1 października ubiegłego roku do 31 marca w Bielsku-Białej i powiecie bielskim strażacy odnotowali 47 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla. To mniej niż w poprzednim sezonie 2020/2021, w którym było 61 zdarzeń. Zatrucie czadem stwierdzono u 11 osób, w tym 3 dzieci. Statystycznie miniony okres grzewczy można zaliczyć do najbezpieczniejszego w porównaniu do ostatnich 8 lat.

- W warto również wspomnieć, że na te 47 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, 17 zgłoszeń było następstwem załączenia się domowego czujnika czadu. Wskazuje to na fakt, że mieszkańcy zaczęli brać na poważnie problem zatrucia tlenkiem węgla i coraz więcej domów zaopatruje się w czujniki - dodaje KM PSP w Bielsku-Białej.

W sezonie 2021/2022 również odnotowano nieznaczny spadek ilości pożarów powstałych w wyniku nieprawidłowej eksploatacji urządzeń grzewczych na paliwo, stałe ciekłe lub gazowe. Od 1 października ubiegłego roku do 31 marca było ich 95 (w sezonie grzewczym 2020/20201 - 106 zdarzeń). Niestety w dalszym ciągu zaniedbujemy obowiązek czyszczenia przewodów kominowych, aż 81 z wspomnianych 95 pożarów było związane z pożarem sadzy w kominie.

mp / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.