REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1806

MZK Bielsko-Biała przywraca sprzedaż biletów u kierowców

W piątek, 15 kwietnia MZK Bielsko-Biała przywróci sprzedaż biletów u kierowców - informuje Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Ma to związek z "łagodzeniem obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2".

autobus mzk, linia 8, karbowa,
MZK Bielsko-Biała przywraca sprzedaż biletów u kierowców · fot. Wydział Komunikacji UM BB


W pojazdach dostępne są wyłącznie bilety 60-miutowe normalne (N) w cenie 5 zł oraz ulgowe (U) w cenie 2,50 zł; 24-godzinne normalne (N) w cenie 14 zł oraz ulgowe (U) w cenie 7 zł; weekendowe „Rodzina+” w cenie 10 zł.

MZK Bielsko-Biała przywraca sprzedaż biletów u kierowców
MZK Bielsko-Biała przywraca sprzedaż biletów u kierowców · fot. Wydział Komunikacji UM BB


- Sprzedaż biletów będzie prowadzona przez kierowców wyłącznie podczas postoju na przystankach. W przypadku opóźnienia pojazdu większego niż 5 minut w stosunku do rozkładu jazdy, kierujący pojazdem może odmówić sprzedaży biletów. Pasażer dokonujący zakupu biletów u kierującego pojazdem powinien posiadać odliczoną gotówkę - informuje Wydział Komunikacji bielskiego UM.

Jak dodaje, "kanał sprzedaży u kierowców w autobusach będzie wyłącznie rozszerzeniem stacjonarnej i mobilnej sieci sprzedaży biletów, w związku z czym rekomendujemy zakup biletów w podstawowych kanałach dystrybucji: aplikacjach mobilnych, 23 biletomatach oraz w ponad 150 punktach handlowo-usługowych (kioski, sklepy, placówki pocztowe - możliwość zakupu biletów jednorazowych)".

Wykaz wszystkich punktów jest dostępny na interaktywnej mapie.

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.