Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1358

W bielskim schronisku jest coraz więcej bezdomnych zwierząt

4 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Zwierząt Bezdomnych. Z tej okazji Fundacja "Świat w Naszych Rękach" i Fundacja Psia Ekipa udostępniają bezpłatny pakiet informacyjno-edukacyjny dla mieszkanek i mieszkańców Bielska-Białej i okolicznych gmin.

pies, zwierze, schronisko, psy
W bielskim schronisku jest coraz więcej bezdomnych zwierząt · fot. UM Bielsko-Biała


Problem bezdomności zwierząt w Polsce jest wciąż bardzo duży, a ilość bezdomnych zwierząt stale rośnie.
Jak wskazują działacze fundacji, najczęstszymi przyczynami bezdomności zwierząt są rozmnażanie w sposób niekontrolowany i brak kastracji, porzucanie, ucieczki i nieodpowiednia opieka, nieodpowiedzialne adopcje, kupowanie zwierząt z pseudohodowli, a tym samym wspieranie nielegalnego procederu rozmnażania i sprzedaży.

- Zwierzęta, które nie posiadają odpowiedniej opieki, są skazane na głód, choroby, wypadki komunikacyjne i bywają narażone na kontakt z ludźmi znęcającymi się nad nimi. Większość zwierząt bezdomnych trafia do schronisk, przytulisk bądź pod opiekę organizacji pozarządowych. Niektóre z nich do końca swoich dni nie opuszczą murów azylu. Według stanu na dzień 4 kwietnia w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej przebywa 90 psów i 137 kotów - mówi Anna Chęć z Fundacji "Miasto dla Zwierząt".

W bielskim schronisku jest coraz więcej bezdomnych zwierząt
W bielskim schronisku jest coraz więcej bezdomnych zwierząt · fot. Fundacja "Miasto dla Zwierząt"


Dzień Zwierząt Bezdomnych to okazja, aby zwrócić uwagę na problem bezdomności i tragiczny los zwierząt pozbawionych opieki. To także dobra okazja, aby przypomnieć społeczeństwu, że zwierzęta mają swoje prawa, a ich bezdomność jest bezpośrednim wynikiem bezmyślnych działań ludzi. To także pretekst do zastanowienia się co każdy z nas może zrobić aby poprawić los zwierząt bezdomnych.

Z okazji Dnia Zwierząt Bezdomnych Fundacja Psia Ekipa i Fundacja "Świat w Naszych Rękach" przygotowały i nieodpłatnie udostępniają pakiet edukacyjno - informacyjny dla mieszkanek i mieszkańców Bielska-Białej i okolic.

Informator zawiera ważne numery telefonów, dotyczące pomocy zwierzętom na terenie Bielska-Białej i gmin ościennych. Plakat ilustruje za pomocą infografik wybrane prawa zwierząt i obowiązki właścicielskie.

W bielskim schronisku jest coraz więcej bezdomnych zwierząt
W bielskim schronisku jest coraz więcej bezdomnych zwierząt · fot. Fundacja "Miasto dla Zwierząt"


Darmowe materiały do pobrania dostępne są na stronie projektu Miasto dla Zwierząt http://www.miastodlazwierzat.pl. Można je nieodpłatnie pobierać, drukować i udostępniać w celach edukacyjnych. Wydrukowane już informatory są dostępne w Ekocentrum Zielony Pies, ul. 11 Listopada 7A, centrum edukacyjne i sklep dobroczynny prowadzony przez Fundację "Świat w Naszych Rękach" i Fundację Psia Ekipa.

W bielskim schronisku jest coraz więcej bezdomnych zwierząt
W bielskim schronisku jest coraz więcej bezdomnych zwierząt · fot. Fundacja "Miasto dla Zwierząt"


- W tym dniu pamiętajmy także o tragicznym losie zwierząt bezdomnych w Ukrainie. Chcąc im pomóc można się przyłączyć do prowadzonej zbiórki karmy, która jest transportowana bezpośrednio na teren Ukrainy. Dary można przynosić do Ekocentrum Zielony Pies w Bielsku-Białej - dodaje przedstawicielka Fundacji "Miasto dla Zwierząt".

Wszystkie osoby chcące pomagać zwierzętom lub zorganizować zajęcia edukacyjne na temat praw zwierząt i możliwości pomocy im, proszone są o kontakt: info@miastodlazwierzat.plnInformator i plakat powstał w ramach projektu "Bielsko- Biała- Miasto przyjazne zwierzętom". Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.