bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1003

Centrum odcięte od bieżącej wody. Ratusz wyjaśnia

Przez kilka dni woda w sporej części miasta była złej jakości. Mieszkańcy skarżą się, że nie zostali o tym poinformowani. Tymczasem Ratusz zapewnia, że była to wyjątkowa sytuacja i zagrożenia dla ludzi nie było.

kran
Centrum odcięte od bieżącej wody. Ratusz wyjaśnia · fot. pixabay.com


Radny Andrzej Gacek od mieszkańców miasta otrzymał niepokojącą informację na temat stanu wody w kranach. W połowie marca został poinformowany przez osobę mieszkającą w Śródmieściu o tym, że zauważyła fatalną jakość płynącej z kranu wody.

- Według tej osoby nie było żadnej informacji o awarii, nic nie wiadomo czy woda jest skazona, czy można się nią umyć - podkreślał przedstawiciel mieszkańców, który w tej sprawie interweniował w Ratuszu.

Jak się okazuje, rzeczywiście doszło do "okresowego pogorszenia jakości wody" w dniach od 15 do 16 marca na obszarze centrum Bielska-Białej w rejonie ulic Władysława Broniewskiego, Bohaterów Warszawy, Hugona Kołłątaja, Stefanii Sempołowskiej, Thomasa W. Wilsona i kpt. Aleksandra Kunickiego. Jak poinformował zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński, spowodowane było regulacją sieci wodociągowej przez „AQUA" S.A., w związku z wyłączeniem magistrali DN 500 mm.

- Skutków regulacji sieci wodociągowej ze względu na różny jej stan spółka nie jest w stanie wcześniej przewidzieć. Dlatego „AQUA" S.A. nie informowała wcześniej mieszkańców o możliwym pogorszeniu jakości wody. Jednakże kiedy nastąpiło pogorszenie jakości wody na tak dużym obszarze miasta, spółka niezwłocznie umieściła stosowną informację na swojej stronie internetowej www.aqua.com.pl. Dodatkowo informacji udzielali telefonicznie pracownicy Pogotowia Wodociągowego pod całodobowym numerem telefonu - 994 - wyjaśnił wiceprezydent.

Jak dodał, równocześnie na czas wystąpienia zakłócenia, spółka zapewniła mieszkańcom dostęp do czystej wody za pomocą beczkowozu.

- Z uwagi, iż sieć wodociągowa wymagała płukania w wielu miejscach, a zakłócenie obejmowało znaczny obszar miasta, poprawa parametrów wody nastąpiła po dwóch dniach. Spółka zapewnia, że woda w tym czasie była bezpieczna pod względem bakteriologicznym, a pogorszenie jej jakości związane było ze zwiększoną zawartością związków żelaza wymywanych z wodociągu - podkreślił przedstawiciel Ratusza.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.