bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2237

Nowy punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy w Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Od poniedziałku, 4 kwietnia, ma mapie Bielska-Białej pojawi się punkt informacyjny dla uchodźców oraz osób ich wspierających. Punkt będzie zlokalizowany w Centrum Handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20 na pierwszym piętrze, vis à vis ruchomych schodów.

Reklama

Gemini Park Bielsko-Biała
Gemini Park Bielsko-Biała · fot. Gemini Park Bielsko-Biała


Pomoc w punkcie w Gemini będzie można uzyskać co najmniej do końca kwietnia, od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 - 18.00.

Osoby uciekające przed wojną na Ukrainie będą miały możliwość uzyskania tam informacji o wsparciu oferowanym przez miasto Bielsko-Biała, będą mogły zarejestrować swój pobyt poprzez formularz internetowy, pobrać wnioski na świadczenia czy też otrzymać niezbędne wsparcie psychologiczne i prawne. Do dyspozycji uchodźców będzie tablet z dostępem do internetu, służący do rozmów z bliskimi pozostałymi na Ukrainie. W punkcie będzie można także zostawiać dary dla potrzebujących uchodźców.

Punkt informacyjny w CH Gemini Park będzie wspierany przez wolontariuszy, którzy zgłosili swoją chęć pomocy uchodźcom. W punkcie informacje uzyskają także osoby wspierające Ukraińców w zakresie przysługujących im świadczeń.

Partnerami inicjatywy są miasto Bielsko-Biała, Fundacja KoBBiety oraz Centrum Handlowe Gemini Park.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj