Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1296

[FOTO] Ruszyło kompleksowe czyszczenie wiat przystankowych

Wiosenna pogoda pozwoliła w tym roku na znacznie wcześniejsze rozpoczęcie akcji kompleksowego mycia i sprzątania przystanków autobusowych w Bielsku-Białej - do tej pory wyczyszczono już blisko 50 wiat przystankowych, a cała akcja pozimowego mycia obejmie w sumie 278 wiat oraz 4 wolnostojące gabloty rozkładowe.

Ruszyło kompleksowe czyszczenie wiat przystankowych · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Pierwszy etap prac jest prowadzony na głównych ciągach komunikacyjnych, a więc na najbardziej uczęszczanych przez pasażerów przystankach autobusowych, następnie prace prowadzone będą promieniście ciągami w głąb poszczególnych osiedli.

Prowadzone prace polegają na dokładnym wyczyszczeniu wodą pod ciśnieniem: szyb, siedzisk, oparć, gablot rozkładowych i reklamowych oraz zadaszeń wiat. Oprócz typowych zabrudzeń usuwane są także graffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki. Prace porządkowe obejmują nie tylko same wiaty przystankowe ale także obszar peronu przystankowego, z którego usuwana jest m.in. wyrastająca trawa.

W tym roku każda z wiat, w zależności od lokalizacji i natężenia ruchu pasażerów, będzie kompleksowo wyczyszczona przynajmniej 2 razy. Lokalizacje charakteryzujące się dużym obłożeniem potoków pasażerskich, a także te zlokalizowane przy głównych ciągach komunikacyjnych przynajmniej 3 razy.

Oprócz kompleksowego mycia wiat prowadzone są przez cały rok także prace interwencyjne w poszczególnych lokalizacjach np. w sytuacji zgłoszenia przez pasażerów zabrudzenia wiaty czy też konieczności usunięcia graffiti.

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.