REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1501

Nowoczesny kontakt z dzielnicowym utrudnia… kontakt?

Praca policjantów dzielnicowych, a więc tych będących najbliżej mieszkańców i ich problemów, jest nieoceniony. Jednak ostatnie zmiany w sposobie komunikacji - przejście „do internetu” - utrudnia kontakt osobom starszym.

komisariat, dzielnicowy
Nowoczesny kontakt z dzielnicowym utrudnia… kontakt?


Policjant dzielnicowy to działający najbliżej mieszkańców stróż prawa. Pojawiają się jednak głosy, że odejście od telefonicznego komunikowania się z nim na rzecz internetowej sieci nie do końca się sprawdza.

- W zeszłym roku okazało się, że łączność mieszkańców z dzielnicowymi została unowocześniona. Wszystko odbywa się przez internet. Prosiłem pana komendanta, żeby jednak przywrócić starą łączność telefoniczną, ponieważ wiele osób w dzielnicach, osób starszych, nie potrafi obsłużyć internetu, nie ma komputerów w domu, a czasami tego telefonicznego kontaktu z dzielnicowym potrzebują - zauważył radny Jerzy Bauer.

Okazuje się, że nie chodzi tylko o unowocześnienie sposobu komunikacji, ale o sposób pracy dzielnicowych. Jak wyjaśnił Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk, zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci dzielnicowi mają pełnić służę w terenie. A to oznacza, że dzielnicowy nie może "stać przy telefonie".

- 75 procent czasu służby policjant ma spędzać w służbie obchodowej. Stąd te pewne utrudnienia. Ale rozumiem ten kontekst i przyjrzę się sprawie. Ewentualnie kontakt mieszkańców z dzielnicowym może zostać zainicjowany przez służbę dyżurną, czyli przez dyżurnego policji, który cały czas pełni służbę przy telefonie komendy, lub przez numer 112. Tam kierowane zapytania mogą być kierowane na komendę miejską i spawy zostaną przekazane do konkretnego dzielnicowego - zapewnia szef bielskich stróżów prawa.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.