Wiadomości

  • 26 marca 2022
  • wyświetleń: 2741

[FOTO] Pomoc z Wolfsburga dla uchodźców dotarła do Bielska

Konwój z darami dla uchodźców z Ukrainy dotarł w piątkowy wieczór, 25 marca do Bielska-Białej. Nadawcą pomocy jest nasze miasto partnerskie - niemiecki Wolfsburg.

Pomoc z Wolfsburga dla uchodźców z Ukrainy dotarła do Bielska - 25.03.2022 · fot. UM Bielsko-Biała


Konwój to odpowiedź na prośbę o wsparcie prezydenta Jarosława Klimaszewskiego. Miasto poprosiło swoich niemieckich przyjaciół o pomoc i wysłało listę pilnie potrzebnych rzeczy. Samorząd Wolfsburga wraz z Towarzystwem Polsko-Niemieckim (DPG) i innymi sympatykami odpowiedzieli na tę prośbę i niezbędna pomoc przyjechała do Bielska-Białej.

- Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym za ich szybkie, niebiurokratyczne i energiczne wysiłki, które umożliwiły dostarczenie pomocy - mówił przed wyruszeniem konwoju burmistrz Wolfsburga Dennis Weilmann.

- To imponujące widzieć, jak organizacje, obywatele i firmy z Wolfsburga łączą siły, aby pomóc naszemu partnerskiemu miastu Bielsko-Biała i licznym uchodźcom z Ukrainy przybywającym tam w obecnej trudnej sytuacji. Szczególne podziękowania należą się wielu mieszkańcom Wolfsburga, którzy nieustannie przynoszą dary do punktów zbiórki organizacji pomocowych - dodał.

Do Bielska-Białej przyjechały: łóżka, artykuły higieniczne i żywność z długim terminem przydatności do spożycia. Konwój składa się z 40-tonowej ciężarówki dostarczonej przez firmę spedycyjną Schnellecke Logistics. Poza tym do Bielska-Białej skierowane zostały trzy busy zorganizowane przez Towarzystwo Polsko-Niemieckie. Załadunek pojazdów odbył się w czwartek po południu. Na miejscu pracowało 30 osób z Towarzystwa Niemiecko-Polskiego, ochotników ochotniczych straży pożarnych Reislingen i Stadtmitte oraz mieszkańców. Transport materiałów wsparły Volkswagen AG i firma Brillux.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj