Wiadomości

  • 21 marca 2022
  • wyświetleń: 4651

Modernizacja kąpieliska "Panorama" staje się faktem. Podpisano umowę

Dzisiaj w bielskim Ratuszu została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji. W ciągu 13 miesięcy za sumę 51.886.314 zł spółka Intravi stworzy nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny.

Modernizacja kąpieliska "Panorama staje się faktem. Podpisano umowę
Modernizacja kąpieliska "Panorama" staje się faktem. Podpisano umowę · fot. UM Bielsko-Biała


Dzisiaj prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podpisał umowę na gruntowną modernizację pływalni Panorama. W imieniu firmy Intravi, która wygrała przetarg na realizacje tego przedsięwzięcia, podpis złożył członek zarządu Łukasz Olejniczak.

- Ta inwestycja czekała na swój czas. Trzymam kciuki, aby w tych niełatwych czasach wszystko odbyło się sprawnie. Liczymy na dobrą współpracę, gdyż Panorama jest potrzebna mieszkańcom naszego miasta. Dlatego pomimo trudności budżetowych i wyższych kosztów decydujemy się przeprowadzić tę inwestycję. Mam nadzieję, że największe problemy będą nas omijać - powiedział podczas podpisywania umowy prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Z kolei przedstawiciel firmy wykonującej modernizacje zadeklarował maksimum zaangażowania. - My również liczymy na to, że tak jak dzisiaj z optymizmem i uśmiechem podpisujemy tę umowę, tak samo spotkamy się na zakończeniu tej inwestycji - stwierdził członek zarządu Spółki Intravi Łukasz Olejniczak.

Modernizacja kąpieliska "Panorama staje się faktem. Podpisano umowę
Modernizacja kąpieliska "Panorama" staje się faktem. Podpisano umowę · fot. UM Bielsko-Biała


Zakres prac to m.in:
  • remont dwóch istniejących żelbetowych niecek basenowych, które po remoncie wykonane będą ze stali nierdzewnej;
  • na terenie nowego kąpieliska powstaną: basen do skoków o głębokość 3,8 m, basen pływacki o powierzchni lustra wody 638,01 m2, basen do nauki pływania o powierzchni lustra wody 144,37 m2, basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 1217,30 m2, brodzik dla dzieci 270,90 m2, basen - wysp podwodnych 198,07 m2;
  • przewidziano także budowę wodnego placu zabaw dla dzieci o powierzchni lustra wody 198,90 m2 wraz z podziemnym zbiornikiem retencyjnym o pojemności czynnej około 20 m3 oraz wykonanie innych brodzików przejściowych o powierzchni lustra wody 65,29 m2;
  • wymienione zostaną elementy małej architektury, wyremontowane pomieszczenia zaplecza sanitarnego, widownia, budynki administracyjne, chodniki itp.


Łączna powierzchnia zaprojektowanych niecek to 3026,84 m2.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.