bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2022
  • wyświetleń: 1397

Wapienica: samosiejki zostaną, śmieci mają zniknąć

Teren przy ulicy Jaworzańskiej w Wapienicy zarasta samosiejkami. Ratusz jednak nice planuje żadnych działań w tym miejscu - poza sprzątaniem. Jak podkreślają władze miasta, nieodpowiedzialne zachowanie niektórych mieszkańców powoduje spore koszty.

Wapienica: samosiejski zostaną, śmieci mają zniknąć
Wapienica: samosiejki zostaną, śmieci mają zniknąć · fot. Interpelacja radnego Konrada Łosia


O podjęcie działań mających na celu uporządkowanie zieleni na zapuszczonej działce miejskiej znajdującej się przy ul. Jaworzańskiej w sąsiedztwie stadionu lekkoatletycznego oraz boiska LKS Zapora w Wapienicy do władz Bielska-Białej zwrócił się radny Konrad Łoś. Jak zauważył, pas tej działki pokryty jest nieuporządkowaną zielenią, głównie samosiejkami oraz licznymi chaszczami i wysokimi trawami.

- Stan taki trwa od dłuższego czasu. Służby miejskie nie podejmują żadnych działań mających na celu przeciwdziałanie niekontrolowanemu porostowi samosiejek i innej roślinności. Dlatego też konieczne jest uporządkowanie zieleni na wskazanym terenie w zakresie nie wymagającym uzyskiwania zezwoleń na wycinkę drzew i krzewów - podkreślił przedstawiciel mieszkańców.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak poinformował, że wskazany teren jest „naturalnym, nieurządzonym pasem zieleni izolacyjnej oddzielającej tereny leśne i sportowe od drogi”.

- Nie planujemy na nim innych prac niż interwencyjne prace porządkowe polegające na zbieraniu śmieci. Ostatnio takie prace wykonane były 10 lutego 2022 r. W tym miejscu należy kolejny raz podkreślić, że to nieodpowiedzialne zachowanie niektórych osób, polegające na nielegalnym wyrzucaniu śmieci powoduje, że musimy wydawać znaczne środki finansowe na porządkowanie naszych terenów, zamiast skupić się na bardziej istotnych dla wszystkich mieszkańców potrzebach. Sąsiedni teren, kilka lat temu stał się częścią składową lasów miejskich i objęty jest kompleksowym utrzymaniem w zakresie zieleni oraz czystości. Została już podpisana umowa na 2022 rok na wykonywanie prac na terenach leśnych, w związku z tym rozpoczęto pozimowe porządkowanie wskazanego terenu - wyjaśnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.