bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2022
  • wyświetleń: 1323

Policjanci w ostatniej chwili uratowali życie desperata

Policjanci z bielskiej „jedynki” dzięki informacjom przekazanym przez pielęgniarkę uratowali 80-latka, który targnął się na własne życie. Mundurowi w ostatniej chwili dotarli do jego mieszkania, gdzie zastali nieprzytomnego seniora. Mężczyzna w stanie niezagrażającym jego życiu został zabrany do szpitala.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Policjanci z bielskiej "jedynki" uratowali życie desperata · fot. KWP Katowice


Dzisiaj tuż przed godziną 10.00 dyżurny Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej odebrał zgłoszenie o 80-letnim mieszkańcu miasta, który miał targnąć się na własne życie. Senior zadzwonił wcześniej do swojej przychodni, gdzie powiadomił pielęgniarkę, że nosi się z zamiarem odebrania sobie życia. Operator numeru alarmowego, do którego zadzwoniła kobieta, natychmiast powiadomił komisariat, a na miejsce zostali skierowani policjanci.

- Mundurowi w ostatniej chwili dotarli pod adres desperata. Po wejściu do mieszkania zastali nieprzytomnego 80-latka. Po udzieleniu mu pomocy przedmedycznej mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Na szczęście senior nie doznał poważniejszych obrażeń. Decyzją lekarza został zabrany do szpitala na konsultacje - informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby w razie potrzeby korzystać z pomocy. Mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu mogą szukać pomocy w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Pięknej 2 w Bielsku-Białej. Pomocy, na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 - dodaje przedstawiciel policjantów z naszego miasta.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.