bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 marca 2022
  • wyświetleń: 541

Olej laurowy i olej konopny skuteczne na ból kolan

Materiał partnera:

Olejek laurowy jak i olej konopnego znane są ze swych leczniczych właściwości już od starożytności. Czy jest dla nich miejsce w dzisiejszej medycynie naturalnej?

Olej z konopi w ostatnim dziesięcioleciu stał się produktem niezwykle popularnym, począwszy od zwolenników medycyny naturalnej, przez dietetyków, przemysł kosmetyczny, a ostatnio także firmy farmaceutyczne - doceniają moc konopi i drzemiących w nich mikroskładników. Na całym świecie prowadzone są badania w zakresie zastosowania kannabinoidów - związków występujących naturalnie w konopiach - w terapiach schorzeń XXI wieku. Najczęściej wymienia się zastosowania przeciwnowotworowe, przeciwbólowe czy przeciwpadaczkowe. W sferze psychicznej natomiast przeciwdziałanie stanom lękowym i nerwicowym.

Olejek laurowy ma równie bogatą historię i podobnie szerokie zastosowanie. Przyjmowany doustnie może działać przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, wspomagać procesy trawienne i niwelować nadkwaśność i zgagę. Stosowany zewnętrznie działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejsza zesztywnienie stawów, a także pobudza krążenie krwi w masowanych partiach działa.

A to nie wszystko - ekstrakt laurowy bardzo pozytywnie wpływa także na stan naszej skóry, włosów i paznokci!

W tym artykule chcielibyśmy skupić na się na wyjątkowym połączeniu oleju konopnego, oleju laurowego i ekstraktu CBD - by przynieść ulgę osobom borykającym się z problemami bólowymi, szczególnie, cierpiącym z powodu bólu kolan, bólu kręgosłupa czy przewlekłych bólów reumatycznych.

Olej laurowy i olej konopny skuteczne na ból kolan


To właśnie z myślą o tych osobach powstał produkt łączący w sobie te trzy niezwykle skuteczne składniki - mowa o maści Laurocann Forte. To wyjątkowo mocna konopno-laurowa receptura zawierająca aż 20% oleju konopnego, wysokiej jakości olejek laurowy, a także z wysoką zawartość (aż 175mg!) CBD.

Połączenie to jest wyjątkowo skuteczne szczególnie przy problemach o podłożu reumatycznym:

  • przewlekłych bólach kolan,
  • bólu stawów spowodowanym reumatoidalnym zapaleniem stawów,
  • zwyrodnieniowych bólach kręgosłupa.


Co ważne olejki te działają wielopłaszczyznowo, nie tylko przeciwbólowo - głównym ich zadaniem jest łączenie działania przeciwzapalnego, rozluźniającego i antyseptycznego. Używanie miejscowe powoduje pobudzenie krążenia krwi w masowanej partii ciała, dzięki czemu zmniejsza się obrzęk i redukuje opuchlizna. Działanie przeciwzapalne pomaga zredukować ból i złagodzić stan zapalny

Czy konopie mogą pomóc na problemy skórne?

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu - olejki konopne coraz częściej stosowane są w specjalistycznych kosmetykach dedykowanych dla osób z problemami skórnymi takimi jak:

  • egzema,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • łuszczyca.


W tej kwestii szczególną rolę odgrywają wyjątkowe właściwości odżywiające i regenerujące skórę, które zapobiegają pękaniu skóry i przywracają jej elastyczność. Dodatkowo stosowanie oleju konopnego sprzyja tworzeniu się na skórze mikrofilmu, który zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry. Dlatego konopna maść na egzemę jest coraz bardziej doceniana przez odbiorców.

Jeśli szukasz wysokiej jakości kosmetyków konopnych zachęcamy do odwiedzenia sklepu Konopne24.pl - znajdziesz tam maści na bóle mięśni i stawów, kosmetyki konopne czy ekstrakty roślinne jak olejek CBD.