bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2022
  • wyświetleń: 1453

Prezydent rozmawiał z merem Berdiańska. Miasto prosi o pomoc

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski rozmawiał dzisiaj przez komunikator internetowy z Ołeksandrem Swidło - merem Berdiańska na Ukrainie, partnerskiego miasta Bielska-Białej, które od początku tego tygodnia znajduje się pod okupacją rosyjską.

Mer Bierdiańska Ołeksandr Swidło
Mer Berdiańska Ołeksandr Swidło


Jak wynika z przekazanych przez mera informacji, sytuacja w Berdiańsku jest trudna - miasto jest otoczone przez wojska rosyjskie, zagrożone atakami lotniczymi, sparaliżowane komunikacyjnie. Nie ma możliwości wydostania się z niego. Odczuwalny jest brak żywności, wody, leków, środków higienicznych, ciepłej odzieży. Na szczęście do tej pory nikt nie zginął.

Prezydent Jarosław Klimaszewski zapewnił mera, że Bielsko-Biała wyśle do Berdiańska pomoc, kiedy tylko będzie to możliwe, to znaczy. gdy otworzy się korytarz humanitarny. Nasze miasto przyjmie również mieszkańców Berdiańska, którzy zdecydują się na wyjazd do Polski.

- W obecnej chwili nie jesteśmy wstanie wysłać pomocy adresowanej konkretnie dla Berdiańska, o rozlokowaniu napływających z Polski darów decyduje bowiem rząd ukraiński. Pracujemy jednak nad sposobem przekazania środków finansowych - mówi prezydent Bielska-Białej. Samorządowiec w imieniu bielszczan przekazał mieszkańcom Berdiańska słowa otuchy i wsparcia.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj