bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2022
  • 8 marca 2022
  • wyświetleń: 1852

[FOTO] Dary od Szpitala Wojewódzkiego dotarły do Kołomyi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Do Szpitala 10. Górskiej Brygady Szturmowej w Kołomyi, w Ukrainie, bezpiecznie dotarły dary ze Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W transporcie znalazły się m.in. sprzęt medyczny - kardiomonitory i zestawy narzędzi chirurgicznych, a także opatrunki medyczne, leki przeciwbólowe i najpotrzebniejsze antybiotyki.

Dary od Szpitala Wojewódzkiego dotarły do Kołomyi - 7.03.2022 · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


To inicjatywa personelu szpitala, w tym także zatrudnionych w placówce pracowników z Ukrainy. Michał Cholewik, który jechał z podarunkami do Ukrainy powiedział, że szczególne znaczenie ma dla naszych sąsiadów sprzęt medyczny. Na miejscu są osoby, które pracowały m.in. w szpitalach we Lwowie, posiadają więc odpowiednie kwalifikacje, aby obsługiwać aparaturę.

Cholewik dodał, że przyjazd Polaków spotkał z radością i bardzo serdecznym przyjęciem. - Widać jednak, że ludzie są tam w kiepskim stanie psychicznym. Martwią się o przyszłość, o to co się może wydarzyć - powiedział.

Dary od Szpitala Wojewódzkiego dla placówki medycznej w Ukrainie - 03.03.2022 · fot. Facebook / Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Trzy busy wyjechały ze Szpitala Wojewódzkiego w miniony czwartek. Wśród podarunków była również duża ilość konserw.

mp / bielsko.info
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj