bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2022
  • wyświetleń: 906

Ponad pół miliona złotych na obsługę sanitarną miasta

Zadbanie o stan sanitarny miasta, m.in. udostępnienie toalet, to obowiązek miasta. Na to zadanie władze Bielska-Białej przeznaczyły na ten rok ponad pół miliona złotych. Na co dokładnie zostaną wydane?

toi-toi, toaleta
Ponad pół miliona złotych na obsługę sanitarną miasta · fot. wcserwis.pl


Stan sanitarny miasta oraz kontrola i eksploatacja urządzeń i obiektów komunalnych to jedno z ważniejszych zadań własnych gminy Bielsko-Biała - stwierdził radny Roman Matyja, który skierował do władz miasta pytanie: - W budżecie na 2022 rok przeznaczamy na ten cel prawie 550 tysięcy zł. Proszę o informację, na czym polegać będą działania związane z wykonaniem tego zadania i jak będzie wyglądał harmonogram tych czynności na przestrzeni 2022 roku? - chciał dowiedzieć się przedstawiciel mieszkańców miasta.

W odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że zadanie pn. obsługa sanitarna miasta oraz kontrola i eksploatacja urządzeń i obiektów komunalnych" obejmuje ustawienie toalet typu TOI-T0I podczas organizowanych imprez na terenach miasta; zabezpieczenie czystościowo-porządkowe imprez i akcji porządkowych; kontrolę i utrzymanie obiektów rekreacyjno-sportowych, a także utrzymanie toalet automatycznych z wrzutnikami.

- Zadanie związane z ustawieniem toalet typu TOI-T0I oraz zabezpieczeniem czystościowo-porządkowym imprez i akcji porządkowych realizowane jest zgodnie z harmonogramem planowanych wydarzeń w 2022 roku - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.