bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2022
  • 2 marca 2022
  • wyświetleń: 2033

UM skoordynował kompleksową pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Ważne informacje w sprawie pomocy ukraińskim uchodźcom przebywającym w Bielsku-Białej. Urząd Miejski zlecił koordynację pomocy z poszczególnych dziedzin konkretnym podmiotom. Chodzi o pomoc indywidualną, edukację dzieci uchodźców oraz koordynację pomocy płynącej od organizacji pozarządowych i wolontariuszy.

Solidarni z Ukrainą! Setki osób na Placu Chrobrego - 27.02.2022
UM skoordynował kompleksową pomoc dla uchodźców z Ukrainy · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Ośrodek Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej myBB przy ul. Zygmunta Krasińskiego 5a odpowiada przy wsparciu miasta za pomoc indywidualną - mieszkania i transport. Możliwość transportu lub miejsca noclegowe na rzecz uchodźców z Ukrainy można zgłosić mailowo na adres pomoc.przyjacielebb@gmail.com. Natomiast prośby o pomoc należy kierować na adres ukraina.pomocbb@gmail.com, wpisując rodzaj pomocy i dane kontaktowe lub zgłaszać osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 20.00 w siedzibie ośrodka bądź telefonicznie pod numerem +48 504 412 446. Ośrodek Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej myBB świadczy ponadto bezpłatną pomoc dla obywateli Ukrainy związaną z legalizacją pobytu, tłumaczeniami notarialnymi dokumentów, informacjami o aktualnych zasadach przekraczania granicy, transportem od granicy z Ukrainą do Bielska-Białej, noclegami oraz krótkim pobytem we Lwowie i Łucku w drodze do Polski.

Koordynacją działań prowadzonych przez bielskie organizacje pozarządowe na rzecz uchodźców z Ukrainy zajmować się będzie Centrum Organizacji Pozarządowych (COP), zlokalizowane przy pl. Opatrzności Bożej 18 w Bielsku-Białej. Pracownicy centrum prowadzić będą bazę organizacji pozarządowych oraz wolontariuszy, którzy chcą wspierać osoby z Ukrainy. Utworzona zostanie infolinia, pod numerem której będzie można zdobyć informacje o wsparciu i pomocy udzielanej przez organizacje pozarządowe. Uruchomiona zostanie także specjalna zakładka na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej z informacją o wszelkich formach pomocy, jakie można uzyskać od bielskich organizacji. Centrum Organizacji Pozarządowych czynne jest w godzinach pracy urzędu. Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu - 33 497 07 90.

Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej koordynuje natomiast wszelkie kwestie związane z ewentualnym przyjęciem dzieci uchodźców z Ukrainy do bielskich przedszkoli i szkół. Miasto dysponuje dzienną opieką przedszkolną i szkolną, w ramach której będą mogły być prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz opieka psychologiczna. Lada dzień w pomoc mają być zaangażowani nauczyciele ze znajomością języka ukraińskiego. Wszystkie szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać w Wydziale Edukacji i Sportu UM pod numerami telefonów: 33 497 14 49 oraz +48 515 228 423.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej utworzył też specjalny rachunek bankowy w celu zbiórki pieniędzy na pomoc uchodźcom przebywającym w naszym mieście:

66 1240 4142 1111 0011 1188 6183

Każda wpłata powinna być opatrzona dopiskiem: Darowizna na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Wpłat można dokonywać także z zagranicy. Wówczas należy używać numeru rachunku IBAN oraz kodu Banku BIC.

Numer IBAN rachunku do wpłat: PL66 1240 4142 1111 0011 1188 6183

Kod BIC Banku Pekao S.A.: PKOPPLPW

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj