bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2022
  • 4 marca 2022
  • wyświetleń: 2519

Rozstrzygnięto konkurs na projekt "Ławeczki beskidzkiej"

Wiemy już, jak będzie wyglądać "Ławeczka beskidzka". 26 takich ławeczek stanie jeszcze w tym roku na wybranych beskidzkich szlakach po polskiej i słowackiej stronie granicy, w tym po jednej na Szyndzielni oraz Dębowcu.

Rozstrzygnięto konkurs na projekt "Ławeczki beskidzkiej"
Rozstrzygnięto konkurs na projekt "Ławeczki beskidzkiej" · fot. LOT Beskidy


O konkursie portal bielsko.info informował w tym artykule. 24 lutego miało miejsce posiedzenie komisji konkursowej, która wyłoniła zwycięski projekt ławeczki beskidzkiej w mikroprojekcie "Odpocznij w Beskidach". W terminie określonym w regulaminie konkursu na adres poczty elektronicznej organizatora wpłynęło 13 prac zgłoszonych przez 11 projektantów.

- Komisja konkursowa poddała wnikliwej analizie zgłoszone projekty i (jednogłośnie) podjęła decyzję o wyborze projektu autorstwa pana Jacka Grasia z Bielska-Białej. Zwycięski projekt łączy w sobie cechy tradycji i nowoczesności. W oczywisty sposób nawiązuje do symboliki bram wołoskich, które są charakterystycznym elementem architektonicznym łuku Karpat, a tym samym Beskidów - poinformowała Lokalna Organizacja Turystyczna BESKIDY.

Zgodnie z zapisami regulaminu konkursu organizator zastrzegł sobie prawo do drobnej korekty zwycięskiego projektu. O uwzględnienie i naniesienie uwag - w celu ostatecznego przystosowania projektu do realziacji - poproszony został jego autor. Korekta dotyczyła zróżnicowania zdobień totemów poszczególnych ławek i ich dostosowania do miejsc posadowienia w terenie. Komisja zwróciła ponadto uwagę na konieczność uproszczenia zdobień totemów tak by były one bardziej odporne na potencjalne akty wandalizmu, zachowując jednocześnie nawiązania do dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu takie jak rozety, leluje, itp. Ostateczny rezultat widoczny jest na zamieszczonej poniżej wizualizacji. W najbliższym czasie ogłoszona zostanie procedura, która wyłoni wykonawcę ławeczek.

Mikroprojekt pn. Odpocznij w Beskidach współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja na lata 2014-2020 i z budżetu państwa. Organizatorem konkursu jest Lokalna Organizacja Turystyczna BESKIDY w partnerstwie ze słowackim Združeniem Región Beskydy.

mp / bielsko.info
źródło: LOT Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.