Wiadomości

  • 30 października 2012
  • 17 listopada 2012
  • wyświetleń: 2629

Koncert Charles'a Lloyd'a w BCK

Za nami:

17 listopada, w ramach 10. Jazzowej Jesieni, odbędzie się koncert Charlesa Lloyda oraz James Farm.

charles lloyd
Podczas bielskiego koncertu Charles Lloyd wystąpi z Marią Farantouri


O godzinie 19.00, jako pierwsza wystąpi grupa "James Farm". Zespół to najnowszy projekt Joshua Redmana, do którego zaprosił czołowych muzyków amerykańskiej sceny jazzowej. Zespół tworzy Joshua Redman (saksofon), Aaron Parks (fortepian), Matt Penman (kontrabas) oraz Eric Harland (perkusja). Saksofonista Joshua Redman jest obecnie jednym z najbardziej cenionych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Redman co roku znajduje się na pierwszych miejscach prestiżowych rankingów magazynów takich, jak Downbeat czy Jazz Times, a magazyn The New Yorker wymienił jego album "Spirit of the Moment: Live at the Village Vanguard" na liście 100-tu Najważniejszych Albumów Jazzowych w historii tej muzyki.

Koncert Charles'a Lloyd'a oraz greckiej wokalistki Marii Farantouri odbędzie się o godzinie 21.30. Charles Lloyd jest jednym z najwybitniejszych saksofonistów jazzowych, którego charakterystyczne, magnetyzujące brzmienie ma rzesze miłośników na całym świecie. Na amerykańskiej scenie muzycznej jest już od początku lat 60. Na przełomie lat 60' i 70' grał nowoczesny, progresywny jazz. Jego sztandarową formacją był kwartet, a najsłynniejszy z nich to ten z lat 1966-69 z Keithem Jarrettem, Cecilem McBee i Jackiem DeJohnettem. Podczas koncertu wystąpią: Charles Lloyd (saksofon tenorowy, flet), Maria Farantouri (wokal), Reuben Rogers (kontrabas), Eric Harland (perkusja), Socratis Sinopoulos (lira), Takis Farazis (fortepian).

Bilety na każdy z koncertów w cenie 80 zł.

lik / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj