bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2022
  • 28 lutego 2022
  • wyświetleń: 6715

[FOTO] Bielsko-Biała przyjmuje pierwszych uchodźców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

W sobotni wieczór Sztab Kryzysowy w Urzędzie Miejskim podjął kroki w celu jak najlepszego wsparcia uciekinierów. Przyjęci zostali pierwsi uchodźcy - w lokalach przy ul. Filarowej i Pięknej. Uruchomiono całodobowy numer telefonu, pod który można dzwonić z pytaniami, sugestiami oraz informacjami na temat uchodźców.

Reklama

Bielsko-Biała przyjmuje pierwszych uchodźców - 27.02.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


3 dni po haniebnym ataku Rosji na Ukrainę Bielsko-Biała przyjęło uciekinierów z zajętego konfliktem kraju. Na moment pisania tych słów w niedzielę wieczorem w budynku przy ul. Filarowej znajduje się 13 osób, z tego 3 nastolatków, 6 dzieci i 4 dorosłych. Koordynatorzy mają tam przygotowane docelowo 110 miejsc. Z kolei w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Pięknej przebywa teraz 3 dorosłych i 8 dzieci. W sumie POIK może przyjąć 25 osób. Założenie prowadzących całą akcję jest takie, że w ośrodku przy ul. Pięknej powinny być mniejsze dzieci lub osoby czy małoletni bardziej wrażliwi lub wymagający troskliwszej opieki. Z kolei budynek przy ul. Filarowej jest przeznaczona dla uchodźców w lepszej kondycji psychicznej i fizycznej.

Od godziny 19:00 w sobotę działa całodobowy numer +48 791 169 642, pod który można dzwonić z pytaniami, sugestiami oraz informacjami na temat uchodźców. Wkrótce telefon będzie również obsługiwany przez osoby znające płynnie język ukraiński.

Oferujesz transport lub lokal? Gdzie zgłaszać chęć wsparcia?Ważna informacja dla wszystkich mieszkańców Bielska-Białej, którzy chcą podzielić się własnym mieszkaniem, czy domem lub chcą zaoferować inne wsparcie dla uchodźców, na przykład transport spod granicy. Należy zgłaszać się do Ośrodka Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej, przy ul. Krasińskiego 5a lub wysyłać swoje propozycje na adres pomoc.przyjacielebb@gmail.com.

Z kolei prośby o pomoc należy kierować na adres ukraina.pomocbb@gmail.com, wpisując rodzaj niezbędnej pomocy i dane kontaktowe. Od poniedziałku do piątku w godz. 12-20 można zgłaszać się osobiście w siedzibie ośrodka (ul. Krasińskiego 5a) lub telefonicznie +48 504 412 446.

Datki finansowe na rzecz Ukrainy należy przesyłać na konto:

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, ul. Krasińskiego 5a, 43-300 Bielsko-Biała
Tytuł przelewu: Darowizna - Ukraina
54 1600 1462 1028 5122 9000 0004

Loading...


Przypominamy, że również ochotnicze straże pożarne z terenu miasta są zaangażowane w pomoc. Zbierana jest żywność i niezbędne przedmioty, w które zaopatrywane są m.in. wymienione punkty dla uchodźców. Więcej informacji: Bielskie Ochotnicze Straże Pożarne ruszają ze zbiórkami dla Ukrainy

Loading...

ar, mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj