
Wiadomości
- 27 lutego 2022
- wyświetleń: 2139
200 lat dla pani Franciszki! Bielszczanka obchodziła 100. urodziny
Od teraz Franciszce Kwarcie można śpiewać 200 lat! Jubilatka dołączyła do elitarnego grona stulatków. Z okazji tak doniosłego jubileuszu urodzin życzenia i kwiaty w imieniu bielskiego samorządu przekazał jubilatce przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Janusz Okrzesik i przedstawicielka Biura RM Ewa Marszałek.

Franciszka Kwarta urodziła się w Mazańcowicach, a w Bielsku-Białej zamieszkała ponad 60 lat temu wraz ze swym mężem Józefem. Ma dwie córki, jedną wnuczkę i trzech wnuków, dwie prawnuczki i czterech prawnuków. Każdego dnia pani Franciszka 15 minut ćwiczy. Lubi przebywać na świeżym powietrzu i jeszcze do niedawna haftowała. Bardzo lubiła spacerować po lesie i po górach, czytać książki i rozwiązywać krzyżówki. Co ciekawe, przez całe życie towarzyszyły jej koty, które wszystkie bez względu na płeć miały na imię Maciek.

ZOBACZ TAKŻE

Gorący tematZłote i diamentowe rocznice w Bielsku-Białej - świętowali małżonkowie z 50 i więcej lat wspólnego życia

Złote gody w bielskim Ratuszu - uhonorowano pary z ponad 50-letnim stażem małżeńskim

20 marcaPodniosą ciężary z okazji 30-lecia Stowarzyszenia Eurobeskidy

15 marcaTropem Wilczym: XIV edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Karol Bonawentura Mieliński i Alien łączą siły w nowym singlu „Czy powiesz mi?”

[FOTO] Młode Talenty podbijają scenę w Bielskim Centrum Kultury
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
