Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2022
  • wyświetleń: 2672

Mamy coraz więcej starszych nauczycieli. Czy zabraknie młodych?

Nie kryli swej dumy z nauczycieli, jak i zaniepokojenia tym, że w Bielsku-Białej jest coraz więcej z pedagogów, którzy wspinają się na wyższy poziom nauczycielskiej hierarchii. Niektórzy z bielskich rajców zastanawiają się, czy nie zabraknie w szkołach tych młodych.

gimnazjum nr 15, sala, szkoła, klasa
Mamy coraz więcej starszych nauczycieli. Czy zabraknie młodych? · fot. bielsko.info


Podczas lutowej sesji Rady Miejskiej, rajcy z Bielska-Białej rozmawiali o sytuacji w szkolnictwie, a dokładnie o etatach nauczycielskich. Jak zauważył Janusz Okrzesik, przewodniczący RM, w miejscowych szkołach zwiększa się liczba nauczycieli mianowanych i dyplomowanych - czyli tych przechodzących na wyższy stopień w nauczycielskiej hierarchii.

- To bardzo dobrze, to oznacza, że nasza kadra nauczycielska podnosi swoje kompetencje. Oczywiście, dla budżetu ma to skutek taki, że zwiększa nasze wydatki - mówił.

Swoje zaniepokojenie tymczasem wyraził radny Marcin Litwin.

- Na najniższym szczeblu mamy tylko 70 etatów. Czy w perspektywie pięciu, dziesięciu lat nam nie zabraknie nauczycieli? - pytał.

A uspokajał Krzysztof Bańczyk, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Urzędu Miejskiego w Bielsku Białej.

- W przeciągu ostatnich lat mniej więcej na tym samym poziomie, bądź zbliżonym, na poszczególnych stopniach awansu zawodowego utrzymują się etaty. Gdy nauczyciele najniżsi stażem robią awans, w ich miejsce przychodzą nowi - poinformował.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.