bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2022
  • 21 marca 2022
  • wyświetleń: 3663

[FOTO] Największe przeboje Pink Floyd i Marek Raduli na żywo w BCK

Za nami:

Ponieważ bilety na pierwszy koncert rozeszły się jak świeże bułeczki, Bielskie Centrum Kultury organizuje drugi koncert Another Pink Floyd dzisiaj o godzinie 19.00. Muzycy zapowiadają, że zagrają wszystko to co w niedzielę, a może jeszcze coś dodatkowego.

Reklama

Koncert Another Pink Floyd i Marek Raduli w BCK - 20.03.2022 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Niedzielny koncert rozpoczął się od długiego klawiszowego intro. Wstęp z wolna przerodził się w utwór Shine on you crazy diamond, przebój od którego zaczynała się płyta PULSE (tą trasą był inspirowany bielski koncert). Krakowski (oraz trochę cieszyński) zespół zgrabnie łączył najstarsze utwory, pochodzące jeszcze z lat 60. (Astronomy domine) z późniejszymi hitami (High hopes, Learning to fly). Jak mówił wokalista, w zasadniczej części koncertu zespół świadomie zagrał bardzo mało utworów z płyty The wall ("przez ostatnie dwa lata graliśmy koncerty, na których odgrywaliśmy całą płytę")

Po kilkudziesięciu minutach, na scenie pojawił się oczekiwany i owacyjnie witany przez widzów Marek Raduli, gość specjalny koncertu, jeden z najlepszych polskich gitarzystów. W kilku utworach dał prawdziwy popis swoich możliwości, brzmienia i muzycznego smaku, przymykając przy tym lekko oczy, bo po chwili uśmiechać się z zadowoleniem po pozostałych muzyków (albo do samego siebie:)).

Do znakomicie grających instrumentalistów trzeba dodać gustowne efekty świetlne i koło w którym były wyświetlane animacje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - solówki, dialogi gitar, damskie wokalizy, brzmienia uzyskiwane na vintage'owych piecach gitarowych i często zmienianych instrumentach. Na scenie chwilami grało 11 osób (klawiszowiec, sekcja rytmiczna, wokalista, trzej gitarzyści, trzyosobowy damski chórek i saksofonista).

Wish you were here, Another Brick in the wall, Run like hell - zabrzmiały w części finałowej, a zadowolona publiczność wielkimi brawami na stojąco podziękowała muzykom za trzygodzinny koncert.

Największe przeboje Pink Floyd i Marek Raduli na żywo w BCK
Największe przeboje Pink Floyd i Marek Raduli na żywo w BCK · fot. BCK

mp / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.