Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2022
  • 18 lutego 2022
  • wyświetleń: 8528

[FOTO] Silny wiatr w regionie. Zerwany dach, powalone drzewa

Orkan Dudley przyniósł w naszym regionie wietrzną oraz dynamiczną aurę, która spowodowała wiele szkód. W sumie strażacy z jednostek podległych KM PSP w Bielsku-Białej w czwartek, 17 lutego interweniowali 48 razy.

Interwencja strażaków przy ul. Zdrojowej w Rudzicy - 17.02.2022 · fot. sid / bielsko.info


Jak przekazała naszemu portalowi mł. bryg. Patrycja Pokrzywa z KM PSP w Bielsku-Białej, na terenie powiatu bielskiego i miasta Bielsko-Biała strażacy wyjeżdżali w sumie 48 razy do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Większość z nich dotyczyła powalonych drzew oraz zerwanych linii energetycznych. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Ligocie, gdzie silny wiatr zerwał blaszany dach z budynku mieszkalnego i gospodarczego. W całym województwie śląskim strażacy interweniowali ponad 1300 razy, na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Zerwany dach przy ul. Stawiska w Ligocie - 17.02.2022
Zerwany dach przy ul. Stawiska w Ligocie - 17.02.2022 · fot. OSP Ligota


Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, według stanu na godzinę 6.00 w czwartek, 17 lutego w Bielsku-Białej prądu, z powodu warunków pogodowych, było pozbawionych 848 odbiorców. Silny wiatr powodował także inne szkody, m.in. w Rudzicy przy ulicy Zdrojowej drzewo spadło na jezdnię, uszkadzając zaparkowany samochód dostawczy. Przy ulicach Wypoczynkowej i Skowronków w Bielsku-Białej drzewa także spadły na jezdnię, blokując ruch. Przy ulicy Karpackiej drzewo przewróciło się na teren przedszkola, z kolei przy ul. Kamienickiej konar uszkodził ogrodzenie szkoły.

Interwencja strażaków przy ulicach Karpackiej i Kamienickiej - 17.02.2022 · fot. OSP Bielsko-Biała Kamienica


Powyższe zdarzenia to wynik silnego wiatru, który do naszego kraju przywędrował za sprawą orkanu Dudley. Niestabilna pogoda z silnym wiatrem będzie nam towarzyszyć także w sobotę. Jak dodaje IMGW, wtedy nad Bałtykiem przemieszczał się będzie kolejny, płytki ośrodek niżowy. Najsilniejszy wiatr prognozowany jest nad morzem, choć w sobotę również w centrum i na południu kraju nie można wykluczyć porywów wiatru osiągających do 110 km/h.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.