bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2022
  • 19 lutego 2022
  • wyświetleń: 15258

[FOTO] Króliki porzucone przy stacji. To nie pierwsza podobna sytuacja

Przy jednej ze stacji benzynowych w Bielsku-Białej ktoś porzucił dwa króliki, umieszczone w klatkach. O sytuacji poinformowali wolontariusze "Okienka życia dla królików i gryzoni", do którego trafiły zwierzęta. To nie jedyna taka sytuacja, do której doszło w ostatnim czasie w naszym regionie.

Reklama

Króliki porzucone przy stacji benzynowej · fot. Okienko życia dla królików i gryzoni


- Kolejna historia maluchów, które ktoś potraktował jak śmieci... Melatonina i Testosteron (takie imiona nadali zwierzakom wolontariusze - przyp. bielsko.info) zostali porzuceni przy stacji benzynowej w Bielsku-Białej. Kilka godzin stały w deszczu - zmoknięte, przemarznięte i głodne. Oba maluchy są bardzo wychudzone. Ważą 1.19 i 1,45 kg - przy ich budowie to koło 30% niedowagi. U obojga może rozwinąć się zapełnienie płuc po takim przemarznięciu, więc monitorujemy sytuację. To kolejne wyrzucone jak śmieci uszaki - poinformowali w mediach społecznościowych wolontariusze "Okienka życia dla królików i gryzoni" z Lublińca, do którego trafiły zwierzaki.

W sieci, na portalu RatujemyZwierzaki.pl uruchomiono zbiórkę na opłacenie faktur za leczenie, między innymi Melatoniny i Testosterona, która dostępna jest tutaj. Wpłat można dokonywać także bezpośrednio na konto OTOZ „ANIMALS”Inspektorat w Lublińcu na numer 78 8457 0008 2006 0081 7813 0003.

Do podobnej sytuacji doszło w ostatnim czasie także w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie ktoś podrzucił niepełnosprawnego królika w torbie na zakupy przy śmietniku. Ten zwierzak także trafił do "Okienka życia dla królików i gryzoni". Ta sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury. Więcej o tej sprawie można przeczytać na portalu czecho.pl.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.