Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2022
  • wyświetleń: 4354

Miasto jest gotowe na przyjęcie uchodźców z Ukrainy

Nawet kilkaset osób, które zmuszone by były do ucieczki przed działaniami wojennymi na Ukrainie, mogłoby znaleźć schronienie w Bielsku-Białej. Miasto zadeklarowało gotowość do zorganizowania miejsc dla uchodźców w obliczu wojny pomiędzy naszym wschodnim sąsiadem a Rosją.

UM przypomina o nowym obowiązku właścicieli i zarządców budynków
Miasto jest gotowe na przyjęcie uchodźców z Ukrainy · fot. UM Bielsko-Biała


Z licznych samorządów płyną informacje, iż rosnące napięcie na linii Rosja - Ukraina sprawiło, że polski rząd zaczął szykować się na pomoc uchodźcom. Samorządy zostały zobowiązane do przygotowania listy miejsc, do których kierowani mogą być Ukraińcy.

Jak dowiedział się portal bielsko.info w bielskim Ratuszu, władze miasta już 31 stycznia otrzymały pismo Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w sprawie aktualizacji listy obiektów, które mogłyby być wykorzystane do zakwaterowania uchodźców. - W odpowiedzi z dnia 1 lutego wskazaliśmy trzy takie obiekty, które łącznie mogłyby przyjąć 150 osób - poinformował Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Jak dodał, samorząd poinformował także, że miasto posiada sprzęt kwaterunkowy dla 100 osób. Chodzi o łóżka kanadyjskie, karimaty i śpiwory. - Mógłby on zostać wykorzystany przy organizacji dodatkowych miejsc noclegowych np. w wybranych salach sportowych szkół - dodał przedstawiciel Ratusza.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj