bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2022
  • wyświetleń: 1504

[FOTO] Podczas ferii warto pamiętać o bezpieczeństwie na stoku

Podczas trwającej ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, bielscy policjanci wraz z mundurowymi z Wilkowic gościli na stoku narciarskim „Biały Krzyż ” w Szczyrku. Rozmawiali z miłośnikami sportów zimowych o tym, jak w bezpieczny sposób korzystać z atrakcji, które oferują góry zimą. Rozdawali również ulotki z dekalogiem FIS, a dla najmłodszych przeprowadzili konkurs z nagrodami. Dodatkową atrakcją był policyjny quad.

Reklama

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" na stoku "Biały krzyż" - 11.02.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


W piątek, na stoku narciarskim "Biały Krzyż" w Szczyrku, odbyły się profilaktyczne działania prowadzone podczas trwającej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. W czasie imprezy przeprowadzono konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zabawy z nagrodami. Stróże prawa rozmawiali przede wszystkim z najmłodszymi adeptami zimowych sportów oraz ich opiekunami. Policjanci z bielskiego wydziału prewencji oraz kierownik z posterunku w Wilkowicach przybliżyli im podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku na stoku, oraz reguły dekalogu narciarskiego Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Mundurowi podczas rozmów i krótkich pogadanek przekazywali okolicznościowe gadżety, między innymi odblaskowe opaski, zawieszki, worki na rzeczy, bidony oraz kaski.

Z dorosłymi policjanci rozmawiali o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Uczestnikom przypomniano również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podkreślano, jak ważne w warunkach zimowych, jest zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych dzieci był policyjny quad, na którym chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Celem akcji była popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, edukacja związana z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.