Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2022
  • 27 lutego 2022
  • wyświetleń: 2901

Ruszyła modernizacja Parku za Ratuszem. Utrudnienia

Ruszyły prace związane z modernizacją parku za Ratuszem w Bielsku-Białej. Wykonawca inwestycji zaczął od zabezpieczenia pni drzew i grodzenia placu budowy. Lada dzień park będzie zamknięty, całkowicie ogrodzony, a komunikacja w jego obrębie nie będzie możliwa.

Ruszyła modernizacja Parku za Ratuszem. Utrudnienia
Ruszyła modernizacja Parku za Ratuszem. Utrudnienia · fot. UM Bielsko-Biała


Przewidywany czas robót to sześć miesięcy. Ścieżka prowadząca wzdłuż muru nad rzeką Białą od ulicy księdza Stanisława Stojałowskiego w stronę placu Ratuszowego będzie wyłączona z ruchu. W trakcie prac pojawią się czasowe ograniczenia w dojeździe do prywatnych posesji po terenie należącym do miasta. Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przeprasza za ewentualne utrudnienia związane z modernizacją parku.

Projekt modernizacji przewiduje zachowanie układu istniejących alei parkowych. Dodatkowa alejka spacerowa jest zaprojektowana w północno-zachodniej części parku. Alejka wzdłuż rzeki Białej będzie miała nawierzchnię z płyt granitowych. Pozostałe wykonane będą z wodoprzepuszczalnej nawierzchni mineralnej.
Mur nadbrzeżny czeka czyszczenie i obsadzenie pnącą roślinnością. W planach jest zabezpieczenie i wymiana osłony wejścia do schronu oraz szczeliny przeciwlotniczej, które znajdują się na terenie parku.
W zachodniej części stanie stylizowana altana żeliwna. Będą też nowe ławki, kosze na śmieci oraz latarnie o wyglądzie nawiązującym do historycznego stylu parku. Pojawią się też nowe nasadzenia drzew, krzewów ozdobnych oraz zieleni okrywowej.

Nowym elementem wystroju parku, poza altaną, będą cztery sterczyny, czyli pionowe, wieńczące element dekoracji architektonicznej wieżyczki pochodzące z dachu budynku Ratusza. Renowacja i przeniesienie czeka pomnik przyrody - głaz narzutowy. Renowacji zostanie poddany również Pomnik Konfederatów Barskich stojący na skraju parku. Po modernizacji cały teren będzie monitorowany.

Inwestycję wykonuje Zakład Budowlano-Montażowy PROBUD Sp. z o.o. Jej koszt to 2.788.594,75 złotych brutto.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.