Wiadomości

  • 10 lutego 2022
  • 13 lutego 2022
  • wyświetleń: 26347

Został wyproszony ze schroniska? Głos zabrała mama wolontariusza

To, co miało się zdarzyć w Schronisku Klimczok w dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadal budzi spore emocje. Po tym, jak ze Schroniska Klimczok miał zostać wyproszony nastoletnie wolontariusz, sprawa wywołała szereg komentarzy w internecie. Tymczasem wersję załogi schroniska miała potwierdzić matka chłopca.

Schronisko klimczok
Został wyproszony ze schroniska? Głos zabrała mama wolontariusza · fot. Facebook / Schronisko Klimczok


Jedni uważają, że załoga Schroniska Klimczok wyprosiła wolontariusza podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z kolei pracownicy obiektu mówią o pomówieniach.

O kontrowersyjnej sytuacji pisaliśmy w tym artykule . W internecie pojawił się wpis, z którego wynika, że pracownicy Schroniska Klimczok postanowili wyprosić młodego człowieka z puszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze swoich progów, zabraniając mu tym samym kwestowania, zasłaniając się brakiem zgody z PTTK.

W wersji załogi schroniska kwestować na terenie obiektu miała kobieta, która nie miała pozwolenia i identyfikatora WOŚP. "Pani została zatem pouczona, że nie może zbierać pieniędzy we własnym zakresie, bo może to zostać niemiło odebrane przez turystów i żeby tego uniknąć prosimy o nie kwestowanie" - opisywali pracownicy schroniska i podkreślali, że nikt z obsługi nie rozmawiał z żadnym dzieckiem.

Mimo to na załogę schroniska wylała się rzeka hejtu. Tymczasem wersję załogi schroniska miała potwierdzić mama chłopca. - Potwierdziło się, że powielana przez internautów oraz media informacja o wyrzuceniu 13-letniego chłopca w dniu 30 stycznia z naszego schroniska jest nieprawdziwa. Prawdopodobnie wynikła z domysłów w komentarzach pod postem i zdjęciem chłopca. W liście elektronicznym wysłanym do Zarządu Głównego PTTK przez mamę chłopca nie ma zarzutu o wyrzuceniu czy nawet wyproszeniu ze schroniska, a to właśnie za to pomówienie spadła na nas największa fala krytyki - czytamy we wpisie na profilu Schronisko Klimczok na Facebooku.

Pracownicy dodali, że „góry łączyły, łączą i łączyć będą i nikt ani nic tego nie zmieni”. - Schronisko Klimczok zgodnie z ideą było jest i będzie zawsze dla każdego i każdy znajdzie w nim pomoc, gdy będzie jej potrzebował. My jako cała załoga tak jak od wielu lat robiliśmy i będziemy robić wszystko co w naszej mocy aby w schronisku każdy mógł czuć się jak w domu i by jednoczenie dotrzymać wszystkich zobowiązań regulaminu PTTK jakich podjęliśmy się przestrzegać podejmując się prowadzenia Schroniska Górskiego - zapowiedzieli.

Loading...

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "schronisko" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "schronisko" podaj