REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 8 lutego 2022
  • 10 lutego 2022
  • wyświetleń: 18311

[FOTO] Sceny rodem z GTA. Trzy kradzieże samochodów i pościg

We wtorek, 8 lutego po godzinie 13.00 policjanci z dwóch województw prowadzili pościg za mężczyzną, który wyjątkowo przebiegle próbował "zgubić ogon". W trakcie ucieczki trzykrotnie zmieniał samochody. Został zatrzymany i obezwładniony w Czańcu.

Finał policyjnego pościgu w Czańcu - 8.02.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Czynności rozpoczęli policjanci z małopolski, którzy zareagowali na zgłoszenie i próbowali zatrzymać do kontroli skradzione Audi A3. Uciekinier łamiąc wszystkie przepisy ruchu drogowego wjechał na teren woj. śląskiego i uciekał przez Czaniec, Kobiernice, Bujaków i Kozy. W tzw. międzyczasie porzucił skradzione Audi i ukradł kolejny pojazd - Fiata Linea. Nie wiadomo dlaczego po chwili porzucił poczciwą Lineę i przesiadł się do kolejnego Fiata, tym razem model Panda w kolorze czarnym. Być może chciał w ten sposób zmylić policjantów, ale oni nie dali się przechytrzyć.

Trwający kilkanaście minut pościg zakończył się w Czańcu na ul. Zielonej. Doszło do uszkodzenia nieoznakowanego radiowozu. Żaden z policjantów nie odniósł poważnych obrażeń. Nic się nie stało także podróżującym skradzionymi pojazdami, którzy zostali wyrzuceni zza kierownicy swoich samochodów. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany. Trwają czynności śledczych. 32-latek został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet dwanaście lat więzienia.

Artykuły powiązane:

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj